Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Nowa nwestycja Osiedle Kameralne Mława GSM Investment
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Takiego Dnia Otwartego w radzanowskim LO jeszcze nigdy nie było!


Liceum Ogólnokształcące 12 maja br. szeroko otworzyło swoje podwoje, przede wszystkim dla radzanowskich gimnazjalistów. Trzecie klasy gimnazjum, to niejako naturalni kandydaci do miejscowego liceum. A zorganizowany z takim rozmachem dzień otwarty w liceum na pewno ich do tego zachęci.

Słoneczne ogrody Mława

Podstawowym założeniem radzanowskiego liceum jest przygotowanie uczniów do matury bez korepetycji.

– Pracujemy z naszymi uczniami w małych grupach. Staramy się przygotować każdego ucznia, na miarę jego możliwości do egzaminu dojrzałości i wyboru studiów. Dzięki temu nasi absolwenci studiują na takich kierunkach jak: matematyka stosowana, ekonometria, rachunkowość i bankowość, prawo, polonistyka, pielęgniarstwo, mechatronika, ekonomia itp. na najlepszych uczelniach w Polsce” – zachęcał dyrektor Witold Okumski, przedstawiając ofertę szkoły.

Nie zabrakło też pochlebnych głosów miejscowych uczniów, absolwentów szkoły. W wypowiedziach podkreślali wysoką jakość edukacji w radzanowskim liceum i przygotowania do egzaminu dojrzałości bez korepetycji! Zabrzmiało to nie tylko w wypowiedziach, ale i przedstawionych prezentacjach ( wycieczka do Anglii, wizyty studyjne zagranicznych studentów w liceum) oraz lekcjach, m.in. o wędrówce po zaświatach Dantego czy o przyśpieszeniu ziemskim.

Wszyscy zaproszeni uczniowie mogli też skosztować potraw z różnych stron świata i wziąć udział w quizach z nagrodami z języka angielskiego i geografii w aplikacji mobilnej. Otrzymali też pamiątkowe gadżety.

Ukoronowaniem było jednak spotkanie z reżyserem inscenizacji historycznych i aktorem Wojciechem Olszańskim, z zamiłowania ułanem i rotmistrzem  Robertem Woronowiczem założycielem Kawalerii Ochotniczej, instruktorem wyszkolenia kawaleryjskiego, autorem obowiązującego w Wojsku Polskim współczesnego Regulaminu Musztry Konnej.

Niezwykli goście nie tylko z pasją opowiadali o miłości do koni, szabli i lancy. Uczestnicy dnia otwartego mieli możliwość obejrzenia musztry kawaleryjskiej i pokazu wyszkolenia, sekcji młodych adeptów i adeptek ochotniczej kawalerii w barwach I Pułku Ułanów Krechowieckich, pod dowództwem rotmistrza Adama Sujeckiego. Po pokazie wielu uczniów było chętnych popatrzeć na swoich kolegów z wysokości końskiego siodła.

W przyszłym roku szkolnym ma powstać w radzanowskiej szkole klasa z elementami kształcenia kawaleryjskiego. Oprócz umiejętności jazdy konnej uczniowie będą poszerzać swoją wiedzę z historii, będą mieli możliwość brania udziału w różnych wydarzeniach patriotycznych. Zdobędą też podstawy z retoryki i skupią się nad kształtowaniem własnej osobowości na warsztatach prowadzonych przez p. Wojciecha Olszańskiego. Zajęcia z kawalerii będą prowadzone wspólnie z Sanktuarium Diecezjalnym w Ratowie. Ksiądz Rektor Bogdan Pawłowski jest bowiem wielkim miłośnikiem kawalerii.

Zakończeniem tak pięknie rozpoczętego szkolnego dnia była sportowa rywalizacja na szkolnym boisku oraz poczęstunek z grilla.

JK

« 1 z 4 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Max

Nie wiem o co chodzi? wybory w przyszłym roku dopiero…