Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Takiego Dnia Otwartego w radzanowskim LO jeszcze nigdy nie było!


Liceum Ogólnokształcące 12 maja br. szeroko otworzyło swoje podwoje, przede wszystkim dla radzanowskich gimnazjalistów. Trzecie klasy gimnazjum, to niejako naturalni kandydaci do miejscowego liceum. A zorganizowany z takim rozmachem dzień otwarty w liceum na pewno ich do tego zachęci.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Podstawowym założeniem radzanowskiego liceum jest przygotowanie uczniów do matury bez korepetycji.

– Pracujemy z naszymi uczniami w małych grupach. Staramy się przygotować każdego ucznia, na miarę jego możliwości do egzaminu dojrzałości i wyboru studiów. Dzięki temu nasi absolwenci studiują na takich kierunkach jak: matematyka stosowana, ekonometria, rachunkowość i bankowość, prawo, polonistyka, pielęgniarstwo, mechatronika, ekonomia itp. na najlepszych uczelniach w Polsce” – zachęcał dyrektor Witold Okumski, przedstawiając ofertę szkoły.

Nie zabrakło też pochlebnych głosów miejscowych uczniów, absolwentów szkoły. W wypowiedziach podkreślali wysoką jakość edukacji w radzanowskim liceum i przygotowania do egzaminu dojrzałości bez korepetycji! Zabrzmiało to nie tylko w wypowiedziach, ale i przedstawionych prezentacjach ( wycieczka do Anglii, wizyty studyjne zagranicznych studentów w liceum) oraz lekcjach, m.in. o wędrówce po zaświatach Dantego czy o przyśpieszeniu ziemskim.

Wszyscy zaproszeni uczniowie mogli też skosztować potraw z różnych stron świata i wziąć udział w quizach z nagrodami z języka angielskiego i geografii w aplikacji mobilnej. Otrzymali też pamiątkowe gadżety.

Ukoronowaniem było jednak spotkanie z reżyserem inscenizacji historycznych i aktorem Wojciechem Olszańskim, z zamiłowania ułanem i rotmistrzem  Robertem Woronowiczem założycielem Kawalerii Ochotniczej, instruktorem wyszkolenia kawaleryjskiego, autorem obowiązującego w Wojsku Polskim współczesnego Regulaminu Musztry Konnej.

Niezwykli goście nie tylko z pasją opowiadali o miłości do koni, szabli i lancy. Uczestnicy dnia otwartego mieli możliwość obejrzenia musztry kawaleryjskiej i pokazu wyszkolenia, sekcji młodych adeptów i adeptek ochotniczej kawalerii w barwach I Pułku Ułanów Krechowieckich, pod dowództwem rotmistrza Adama Sujeckiego. Po pokazie wielu uczniów było chętnych popatrzeć na swoich kolegów z wysokości końskiego siodła.

W przyszłym roku szkolnym ma powstać w radzanowskiej szkole klasa z elementami kształcenia kawaleryjskiego. Oprócz umiejętności jazdy konnej uczniowie będą poszerzać swoją wiedzę z historii, będą mieli możliwość brania udziału w różnych wydarzeniach patriotycznych. Zdobędą też podstawy z retoryki i skupią się nad kształtowaniem własnej osobowości na warsztatach prowadzonych przez p. Wojciecha Olszańskiego. Zajęcia z kawalerii będą prowadzone wspólnie z Sanktuarium Diecezjalnym w Ratowie. Ksiądz Rektor Bogdan Pawłowski jest bowiem wielkim miłośnikiem kawalerii.

Zakończeniem tak pięknie rozpoczętego szkolnego dnia była sportowa rywalizacja na szkolnym boisku oraz poczęstunek z grilla.

JK

« 1 z 4 »
Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Max

Nie wiem o co chodzi? wybory w przyszłym roku dopiero…