Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sygnalizacja świetlna na Studzieńcu jeszcze tej wiosny?


fot. UMM


Umowa na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Studzieniec z ulicami Aleja Marszałkowska i Abpa Nowowiejskiego podpisana. Już niebawem zrobi się tam znacznie bezpieczniej.

Drugi przetarg na budowę sygnalizacji (poprzedni pozostał nierozstrzygnięty) wygrała firma „Insbud” Sylwia Olszewska z Łomży, która zaproponowała zrealizowanie inwestycji za 196 800 zł brutto. W postępowaniu wzięło udział jeszcze jedno przedsiębiorstwo, jego oferta otrzymała jednak mniej punktów. Umowę z przedstawicielem „Insbudu” – Markiem Olszewskim podpisano w piątek 5 maja br.

Wyłoniona w przetargu firma na budowę sygnalizacji świetlnej będzie miała czas do końca czerwca 2017 r. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowców, zwłaszcza poruszających się ul. Studzieniec, która w obrębie tego skrzyżowania ma status drogi podporządkowanej. Powinni być z niej zadowoleni również piesi, tym bardziej że na słupach mają być zainstalowane takie udogodnienia, jak przyciski zgłoszeniowe i sygnalizatory dźwiękowe.

źródło: KN/UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ramzes
ramzes
7 lata temu

Takie przyciski zgłoszeniowe to powinny się znaleźć na sygnalizacji przy teperesach. Dobrze że jest tam sygnalizacja ale jaki jest sens by samochody zatrzymywały się tam skoro piesi z tego przejścia nie korzystają? Zrozumiałbym gdyby to było na skrzyżowaniu a to jest tylko przejście dla pieszych. Mieszkańcy narzekają na korki a przez taki wynalazek te korki tworzą się bez sensu.
Pan Ślubowski z PZD „obiecał” zainteresować tym MZDW i przyznał mi rację. Jaki jest więc skutek tej obietnicy?

normal
normal
7 lata temu

Po jakiego….jest tam potrzebna sygnalizacja? W centrum powinni założyć!!! Przy Hali Targowej, przy Szkole Muzycznej.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x