Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Handmade ozdoby dekoracje wystrój wnętrz upominki sklepik z rękodziełem Lucky&Berry
Logo
meblolux

Sygnalizacja świetlna na Studzieńcu jeszcze tej wiosny?


fot. UMMHandemade with love Lucky&Berry

Umowa na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Studzieniec z ulicami Aleja Marszałkowska i Abpa Nowowiejskiego podpisana. Już niebawem zrobi się tam znacznie bezpieczniej.

Drugi przetarg na budowę sygnalizacji (poprzedni pozostał nierozstrzygnięty) wygrała firma „Insbud” Sylwia Olszewska z Łomży, która zaproponowała zrealizowanie inwestycji za 196 800 zł brutto. W postępowaniu wzięło udział jeszcze jedno przedsiębiorstwo, jego oferta otrzymała jednak mniej punktów. Umowę z przedstawicielem „Insbudu” – Markiem Olszewskim podpisano w piątek 5 maja br.

Wyłoniona w przetargu firma na budowę sygnalizacji świetlnej będzie miała czas do końca czerwca 2017 r. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowców, zwłaszcza poruszających się ul. Studzieniec, która w obrębie tego skrzyżowania ma status drogi podporządkowanej. Powinni być z niej zadowoleni również piesi, tym bardziej że na słupach mają być zainstalowane takie udogodnienia, jak przyciski zgłoszeniowe i sygnalizatory dźwiękowe.

źródło: KN/UMM

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
ramzes
Gość
ramzes

Takie przyciski zgłoszeniowe to powinny się znaleźć na sygnalizacji przy teperesach. Dobrze że jest tam sygnalizacja ale jaki jest sens by samochody zatrzymywały się tam skoro piesi z tego przejścia nie korzystają? Zrozumiałbym gdyby to było na skrzyżowaniu a to jest tylko przejście dla pieszych. Mieszkańcy narzekają na korki a przez taki wynalazek te korki tworzą się bez sensu.
Pan Ślubowski z PZD „obiecał” zainteresować tym MZDW i przyznał mi rację. Jaki jest więc skutek tej obietnicy?

normal
Gość
normal

Po jakiego….jest tam potrzebna sygnalizacja? W centrum powinni założyć!!! Przy Hali Targowej, przy Szkole Muzycznej.