Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Sygnalizacja świetlna na Studzieńcu jeszcze tej wiosny?


fot. UMM

KSP Mława nabór

Umowa na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Studzieniec z ulicami Aleja Marszałkowska i Abpa Nowowiejskiego podpisana. Już niebawem zrobi się tam znacznie bezpieczniej.

Drugi przetarg na budowę sygnalizacji (poprzedni pozostał nierozstrzygnięty) wygrała firma „Insbud” Sylwia Olszewska z Łomży, która zaproponowała zrealizowanie inwestycji za 196 800 zł brutto. W postępowaniu wzięło udział jeszcze jedno przedsiębiorstwo, jego oferta otrzymała jednak mniej punktów. Umowę z przedstawicielem „Insbudu” – Markiem Olszewskim podpisano w piątek 5 maja br.

Wyłoniona w przetargu firma na budowę sygnalizacji świetlnej będzie miała czas do końca czerwca 2017 r. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowców, zwłaszcza poruszających się ul. Studzieniec, która w obrębie tego skrzyżowania ma status drogi podporządkowanej. Powinni być z niej zadowoleni również piesi, tym bardziej że na słupach mają być zainstalowane takie udogodnienia, jak przyciski zgłoszeniowe i sygnalizatory dźwiękowe.

źródło: KN/UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Sygnalizacja świetlna na Studzieńcu jeszcze tej wiosny?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
ramzes
Gość

Takie przyciski zgłoszeniowe to powinny się znaleźć na sygnalizacji przy teperesach. Dobrze że jest tam sygnalizacja ale jaki jest sens by samochody zatrzymywały się tam skoro piesi z tego przejścia nie korzystają? Zrozumiałbym gdyby to było na skrzyżowaniu a to jest tylko przejście dla pieszych. Mieszkańcy narzekają na korki a przez taki wynalazek te korki tworzą się bez sensu.
Pan Ślubowski z PZD „obiecał” zainteresować tym MZDW i przyznał mi rację. Jaki jest więc skutek tej obietnicy?

normal
Gość

Po jakiego….jest tam potrzebna sygnalizacja? W centrum powinni założyć!!! Przy Hali Targowej, przy Szkole Muzycznej.

wpDiscuz