Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Piraci z Penzance albo Niewolnik Obowiązku. PSM w Mławie zaprasza na premierę operetki


Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie serdecznie zaprasza na kolejną premierę operetkową. Tradycją stało się, że pod koniec roku szkolnego uczniowie szkoły prezentują efekty całorocznej pracy wokalnej, muzycznej i scenicznej wystawiając nowe przedstawienie. Spektakl, do obejrzenia którego chcielibyśmy Państwa zachęcić, jest już dwunastym w historii szkoły.

W tym roku pokażemy Państwu operetkę „PIRACI Z PENZANCE ALBO NIEWOLNIK OBOWIĄZKU” Arthura Sullivana do libretta Williama S. Gilberta. Dzieło to było piątym wspólnym dziełem tego uznanego tandemu angielskich twórców, i pierwszym, którego premiera nie odbyła się w Wielkiej Brytanii tylko w USA, w 1879 r. Spektakl odniósł wielki sukces i przeszedł triumfalnie przez sceny amerykańskie, a potem europejskie. Do dziś utrzymuje się w repertuarze zachodnich teatrów muzycznych jako trzecie najpopularniejsze dzieło Sullivana obok operetek” Mikado ” i ” H.M.S. Pinafore”. W Polsce jego premiera miała miejsce dopiero w 2014 r. w Katowicach, w Teatrze Muzycznym Arte Creatura.

Streszczenie libretta :

Pech prześladuje młodego pirata Fryderyka od początku życia. Nie dość, że jego przygłucha niania Ruth przez pomyłkę oddała go na wychowanie piratom, a nie pilotom ,to okazuje się, że gdy kończy 21 lat i może odejść od piratów w myśl spisanej umowy, tak naprawdę nie ma tych 21 lat, gdyż urodził się 29 lutego, a więc jego urodziny przypadają co…cztery lata. Komplikuje to jego związek z Mabel, która zamierza jednak czekać na niego następne…60 lat, aż do ukończenia owych prawdziwych 21 lat. W tle, ale wcale nie bez znaczenia dla przebiegu akcji, toczy się rozgrywka między starym Generałem wspomaganym przez dość oryginalną policję, a piratami żądnymi ich krwi.
Czy historia miłosna znajdzie swoje szczęśliwe zakończenie? I czym tak leciwy Generał podpadł piratom? Rozwiązanie tych zagadek czeka w spektaklu, na który serdecznie zapraszamy w imieniu wszystkich wykonawców i realizatorów.

Spektakle odbędą się w sobotę 10 czerwca, niedzielę 11 czerwca i sobotę 17 czerwca – wszystkie o godz.18:00
Wejście:10 zł.

Wejściówki można nabyć w bibliotece szkoły muzycznej od poniedziałku do piątku w godz. 16:30-19:00, w soboty w godz. 9:00-14:00, jak również w dni spektakli na godzinę przed ich rozpoczęciem.

OBSADA:

GENERAŁ MAJOR STANLEY – ADRIAN MAKOĆ

FRYDERYK, MŁODY PIRAT – JAKUB BALIŃSKI, ALAN ELJASIAK

KRÓL PIRATÓW – FILIP RUTKOWSKI

SAMUEL, ADIUTANT KRÓLA – SEBASTIAN SZEMPLIŃSKI

RUTH, NIANIA FRYDERYKA– ALEKSANDRA JAROS,MAŁGORZATA JĘDRZEJEWSKA

CÓRKI GENERAŁA :

MABEL – JULIA BRZOZOWSKA, SYLWIA JĘDRZEJEWSKA, KONSTANCJA MOLEWSKA, DOMINKA PIOTROWSKA

EDITH – WIOLETA GORZĄCH, MAŁGORZATA JĘDRZEJEWSKA

KATE– WIKTORIA JACKOWSKA, ALEKSANDRA JAROS

ISABEL– NATALIA SIWIEC, MAJA WIĘCKOWSKA

SIERŻANT POLICJI– MATEUSZ ŻURAWSKI

POLICJANTKA I– MAGDALENA SZEMPLIŃSKA

POLICJANTKA II OLGA SOBOLEWSKA

PIRACI – JAKUB BALIŃSKI, KACPER CZECZOT, ALAN ELJASIAK, JONASZ KUCIEJCZYK, JAKUB RYBICKI, PIOTR SEKUŁA, MATEUSZ ŻURAWSKI

DZIEWCZĘTA – JULIA BRZOZOWSKA, WIOLETA GORZĄCH, WIKTORIA JACKOWSKA, ALEKSANDRA JAROS, MAŁGORZATA JĘDRZEJEWSKA, SYLWIA JĘDRZEJEWSKA, KONSTANCJA MOLEWSKA, DOMINIKA PIOTROWSKA, KLAUDIA PIÓRKOWSKA, NATALIA SIWIEC, OLGA SOBOLEWSKA, PAULINA SZCZECH, MAJA WIĘCKOWSKA

OPIEKUNKA GENERAŁA– MAGDALENA SZEMPLIŃSKA

POLICJANTKI– KLAUDIA PIÓRKOWSKA, NATALIA SIWIEC, PAULINA SZCZECH, MAJA WIĘCKOWSKA

REŻYSERIA: MICHAŁ GOGOLEWSKI
CHOREOGRAFIA, KOSTIUMY: ANNA CHOCHOLSKA
SCENOGRAFIA: ANNA CHOCHOLSKA, KLAUDIA PIÓRKOWSKA, MATEUSZ ŻURAWSKI
OPRACOWANIE MUZYCZNE: JAKUB BALIŃSKI, MACIEJ BARANOWSKI
TŁUMACZENIE I ADAPTACJA TEKSTÓW: MACIEJ BARANOWSKI, MICHAŁ GOGOLEWSKI

źródło: PSM Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments