Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Prokurator złożył apelację od wyroku w sprawie dyrektor MDK


Prokuratura rejonowa w Mławie już złożyła apelację od wyroku w sprawie jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości przez Katarzynę K. dyrektor Miejskiego Domu Kultury.  Na razie nie wiadomo, czy takie apelacje wpłyną również od samej dyrektor MDK i jej obrońcy, co zapowiadali po zakończeniu postępowania i ogłoszeniu wyroku.

18 kwietnia br. Sąd Rejonowy w Mławie ogłosił wyrok w sprawie Katarzyny K. oskarżonej o to, że 17 lipca 2016 r. kierowała samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. W wyroku sąd postanowił o warunkowym umorzeniu postępowania na okres trzech lat próby. Orzekł również o zatrzymaniu prawa jazdy na okres dwóch lat, zasądził 100 zł opłaty na rzecz Skarbu Państwa, wpłatę 5 tys. zł na fundusz pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej oraz pokrycie kosztów sądowych postępowania w wys. 2250 zł. Bezpośrednio po ogłoszeniu wyroku Katarzyna K. i jej obrońca, uważali wyrok za zbyt surowy i  zapowiadali wniesienie apelacji.

Zgodnie z procedurą sądową, aby wnieść apelację, należy wcześniej wystąpić do sądu z wnioskiem o sporządzenie na piśmie i doręczenie uzasadnienia wyroku. O sporządzenie takiego uzasadnienia do wyroku wystąpiły wszystkie strony procesu, tzn. oskarżyciel publiczny (prokurator), oskarżona i jej obrońca. Wówczas strony na złożenie apelacji, mają czternaście dni od daty doręczenia wyroku wraz z uzasadnieniem. Apelację, bądź apelacje rozpatrzy Sąd Okręgowy w Płocku.

Z tego uprawnienia już skorzystał prokurator, który podczas procesu domagał się dla oskarżonej kary surowszej, niż potem orzeczona. Dla samej oskarżonej i jej obrońcy nie minął jeszcze termin uprawniający ich do złożenia apelacji .

– W dniu 10 maja złożyliśmy apelację. Teraz czekamy na rozprawę – krótko wypowiada się w tej sprawie Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
4 lata temu

Brawo dla prokuratora. Dawno ja powinni skazać. Jazda po pijaku to skandal. Ta kobieta nie ma wstydu.

agent Tomek
agent Tomek
4 lata temu

Wszyscy mówią i piszą o jakimś Sławku. Kto to jest ? Czy mogę go znać ?

abc
abc
4 lata temu

Że się odwoła od wyroku oskarżona to był blef, ale teraz jak prokurator wniósł apelację to tak. Trzeba ratować swoje dup…

z bliska
z bliska
4 lata temu

Andrzej a co Sławek może nawet przed wyborami, on sam jest na łasce innych możnych i władczych, czy naprawdę nie znasz mławskich klimatów.

Andrzej
Andrzej
4 lata temu

Sławek kuźwa, niedługo wybory… Zrób coś bo Nas ludzie zjedzą…

Piki
Piki
4 lata temu

Brawo prokuratura oby tam był sprawiedliwy wyrok.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x