Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Prokurator złożył apelację od wyroku w sprawie dyrektor MDK


Prokuratura rejonowa w Mławie już złożyła apelację od wyroku w sprawie jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości przez Katarzynę K. dyrektor Miejskiego Domu Kultury.  Na razie nie wiadomo, czy takie apelacje wpłyną również od samej dyrektor MDK i jej obrońcy, co zapowiadali po zakończeniu postępowania i ogłoszeniu wyroku.

18 kwietnia br. Sąd Rejonowy w Mławie ogłosił wyrok w sprawie Katarzyny K. oskarżonej o to, że 17 lipca 2016 r. kierowała samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. W wyroku sąd postanowił o warunkowym umorzeniu postępowania na okres trzech lat próby. Orzekł również o zatrzymaniu prawa jazdy na okres dwóch lat, zasądził 100 zł opłaty na rzecz Skarbu Państwa, wpłatę 5 tys. zł na fundusz pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej oraz pokrycie kosztów sądowych postępowania w wys. 2250 zł. Bezpośrednio po ogłoszeniu wyroku Katarzyna K. i jej obrońca, uważali wyrok za zbyt surowy i  zapowiadali wniesienie apelacji.

Zgodnie z procedurą sądową, aby wnieść apelację, należy wcześniej wystąpić do sądu z wnioskiem o sporządzenie na piśmie i doręczenie uzasadnienia wyroku. O sporządzenie takiego uzasadnienia do wyroku wystąpiły wszystkie strony procesu, tzn. oskarżyciel publiczny (prokurator), oskarżona i jej obrońca. Wówczas strony na złożenie apelacji, mają czternaście dni od daty doręczenia wyroku wraz z uzasadnieniem. Apelację, bądź apelacje rozpatrzy Sąd Okręgowy w Płocku.

Z tego uprawnienia już skorzystał prokurator, który podczas procesu domagał się dla oskarżonej kary surowszej, niż potem orzeczona. Dla samej oskarżonej i jej obrońcy nie minął jeszcze termin uprawniający ich do złożenia apelacji .

– W dniu 10 maja złożyliśmy apelację. Teraz czekamy na rozprawę – krótko wypowiada się w tej sprawie Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

6 - liczba komentarzy w artykule "Prokurator złożył apelację od wyroku w sprawie dyrektor MDK"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Anna
Gość

Brawo dla prokuratora. Dawno ja powinni skazać. Jazda po pijaku to skandal. Ta kobieta nie ma wstydu.

agent Tomek
Gość

Wszyscy mówią i piszą o jakimś Sławku. Kto to jest ? Czy mogę go znać ?

abc
Gość

Że się odwoła od wyroku oskarżona to był blef, ale teraz jak prokurator wniósł apelację to tak. Trzeba ratować swoje dup…

z bliska
Gość

Andrzej a co Sławek może nawet przed wyborami, on sam jest na łasce innych możnych i władczych, czy naprawdę nie znasz mławskich klimatów.

Andrzej
Gość

Sławek kuźwa, niedługo wybory… Zrób coś bo Nas ludzie zjedzą…

wpDiscuz