Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Ondeo ma już pozwolenie na budowę oczyszczalni


8 maja 2017 roku mławskie starostwo zatwierdziło projekt budowlany i udzieliło pozwolenia na budowę oczyszczalni ścieków dla Ondeo Polska Sp. z.o.o. Należy więc spodziewać się, że wkrótce ruszy budowa nowego obiektu oczyszczalni. Do czasu wybudowania nowej oczyszczalni, ścieki nadal odbierać będzie i oczyszczać stara oczyszczalnia, przejęta już w lipcu 2016 r. przez spółkę Ondeo.

KSP Mława nabór

W ramach planowanej inwestycji wybudowane zostaną nowe obiekty przepompowni dopływowej, stacji ścieków dowożonych, budynek oczyszczania mechanicznego, reaktor biologiczny, osadniki wtórne, studnia ścieków oczyszczonych, budynek trafostacji i dmuchaw, pompownia i zagęszczacz osadu, budynek odwadniania osadu, budynek dezodoryzacji, stacje dozowania PIX i metanolu, plac składowania osadów, budynek biurowo socjalny z warsztatem i kotłownią. Całość inwestycji zlokalizowana będzie na czterech działkach stanowiących własność miasta, przy ulicy Płockiej 106 (w sąsiedztwie spółki Wod-Kan.). Opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę zajęło spółce około dziewięciu miesięcy. Opracowany projekt przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę powinien być skonsultowany z urzędem miasta.

Budowa nowej oczyszczalni ścieków to efekt ogłoszonego zamówienia publicznego na wyłonienie partnera prywatnego, który pobuduje nową oczyszczalnię ścieków i w zamian za to będzie ją eksploatował i czerpał zyski przez 30 lat. Przetarg ogłoszony został w październiku 2015 roku i miał być zakończony do grudnia 2015 roku. Termin składania ofert był przesuwany, ostatecznie 25 marca spośród trzech złożonych ofert miasto wybrało ofertę ONDEO. Od decyzji ratusza odwołały się wszyscy trzej oferenci, skarżąc nawzajem swoje oferty. Postępowanie toczyło się przed Krajową Izba Odwoławczą  Urzędu Zamówień Publicznych, a potem przed Sądem Okręgowym w Płocku, gdzie ostatecznie skarga spółki SAUR na decyzję KIO została odrzucona 20 lipca 2016 r.

Dla mieszkańców miasta budowa nowej oczyszczalni ścieków oznaczało 39-cio procentową podwyżkę cen za ich odbiór. W okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2016 miasto ze środków budżetowych dopłacało 0,85 zł do każdego m sześć. odbieranych ścieków. Już w tym okresie całkowite wpłaty za odbiór ścieków wpływały do spółki Ondeo. Od 1 stycznia 2017 mieszkańcy płacą już pełną odpłatność za odbierane od nich ścieki w kwocie 6,11 zł za metr sześć. Umowa zawarta ze spółką Ondeo zobowiązuje również do odbioru i oczyszczania ścieków komunalnych z bezodpływowych zbiorników, dowożonych do oczyszczalni. Tu jednak zarządzający oczyszczalnią może stosować ceny rynkowe.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

6 - liczba komentarzy w artykule "Ondeo ma już pozwolenie na budowę oczyszczalni"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
z bliska
Gość
Szanowni mieszkańcy, nie piszcie takich bzdur, bo to nie Burmistrz Kowalewski,jedno osobowo o tym decydowal ktoś w ratuszu przedstwaiał mu takie plany, a PPP w sklad której wchodzi bardzo znana ekipa PARTNERSTWA która rządzi Mławo od lat czy naprawde tego nie dostrzegacie, a B Kowalewski wykonuje tylko polecenia tego znanego duetu Panów H.A i J.A ZAPEWNIAM ŻE TO JEST BARDZO SILNY DUET I DZIALA W MIESCIE JUŻ OD ROKU 1998 , MOCNO SIĘ USADOWIŁ ale przeciesz ktoś im na to pozwala, najpierw pozwolili na to w wyborach mieszkańcy, a Pan Burmistrz popełnił błąd jak doszedł do władzy za naszym przyzwoleniem… Czytaj więcej »
Jarząbek
Gość

Tak, PPP ma się dobrze, trzy razy P czyli J.A., H.A. i S.K. – zgrane trio i nie broń burmistrza, ma swój rozum. Jakby chciał to by z niego korzystał, ale widocznie tak jest mu wygodniej i o wiele lepiej, a mieszkańców to on pa w takim samym poważaniu juk pozostali dwaj panowie.

Troglo
Gość

To jest biznes, od ręki pełen portfel klientów, wybudowanie infrastruktury za publiczne pieniądze(budowa kanalizacji na terenie Mławy) i oddanie działek miejskich, a wszystko z pieniędzy podatnika, brawo, to jest majterstuck burmistrza

Tylko ona jedyna
Gość

Czy przypadkiem ziec pana Arenta ma cos wspolnego z ta oczyszczalnia ?

Kolega
Gość

Prawie wszyscy radni, oprocz Michała Pola, Henryka Kacprzaka i Jerzego Rakowskiego, zaglosowali za 39 procentowa podwyzka. Takich to radnych ma rada miasta. Pamietajcie, ze za podnoszenie reki na wasza niekorzysc z waszej kieszeni, biora prawie 2 tysiace co miesiac i te pieniadze tez pochodza z waszej kieszeni.

Znajacy
Gość

Powinni tego burmistrza za to, ze podpisal umowe PPP na 33 lata wyj… na zbi… py…
Bedziemy placic za scieki, jak za zboze.

wpDiscuz