Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kursy operatorów maszyn ziemnych budowlanych i drogowych Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Na majówkę ruszamy, więc odblaskowe rowery mamy! – nowe raporty


Publikujemy kolejne, najciekawsze Raporty z akcji Odblaskowych Patroli. Uczestnicy konkursu zaskakują nas kolejnymi, wspaniałymi pomysłami. Przypominamy, że konkurs trwa do 15 maja. W czerwcu, podczas Wielkiego Finału poznamy zwycięzców.Patrol ze Szkoły Podstawowej w Łomi, klasa V 

„Meldujemy wykonanie kolejnego – szóstego zadania pod hasłem: „ Na majówkę ruszamy, więc odblaskowe rowery mamy!!!”.   Postanowiliśmy przygotować swoje rowery do trasy majowej. Oczywiście nie zapomnieliśmy o najważniejszych elementach, czyli kaskach i odblaskach. Wszyscy posiadamy również karty rowerowe i przepisy dobrze znamy. Nie straszna nam jest nawet deszczowa pogoda. Przez nasze odblaskowe okulary, świat staje się kolorowszym, weselszym i bezpieczniejszym. Pozdrawiamy i na rowery w weekend majowy ruszamy.”

Patrol ze Szkoły Podstawowej w Bogurzynie, klasa III

„Przystąpiliśmy do kolejnej misji pod hasłem „Słodkości dla odblaskowych gości”. Zaskoczyliśmy nasze koleżanki i naszych kolegów. Odblaskowe Patrole spatrolowały każdą klasę i każdy, kto miał przy plecaku element odblaskowy dostał słodki upominek. Z koszem pełnym cukierków wędrowaliśmy od klasy do klasy i co się okazało? Po wyjściu z klasy VI nasz kosz został pusty, co oznacza, że wszyscy z naszej szkoły mieli odblaski. Do naszej szkoły uczęszczają tylko odblaskowi goście;)”

Patrol ze Szkoły Podstawowej w Bogurzynie, klasa III i IV

„Kolejny raz połączone patrole z klasy III i IV ruszyły do akcji. Odnotowaliśmy kolejny sukces. A był nim zorganizowany przez nas Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 5 maja. Udało się nam zaprosić do pomocy gości- pracowników KPP w Mławie, czyli Naszego Pana Dzielnicowego- Krzysztofa Dobrzyńskiego oraz panią Kamilę Nosarzewską, dzięki którym nasza impreza nie tylko nabrała rozmachu, ale mogliśmy usłyszeć wiele cennych wskazówek na temat bezpieczeństwa. My popisaliśmy się przygotowaną częścią artystyczną. Był też quiz wiedzy z nagrodami i nawet udało się znaleźć w naszej szkole poetów, którzy ułożyli wiersze promujące noszenie odblasków. Na koniec Pan Dzielnicowy zaprezentował nam radiowóz. Atrakcji było co nie miara!!! Przed nami kolejna odblaskowa misja!”

Patrol ze Szkoły Podstawowej Nr 6, klasa Vc

„W dniu 8 maja na zajęciach technicznych w klasie Vc odbyło się krótkie przedstawienie. Przygotowali je członkowie odblaskowego patrolu. Samodzielnie napisali jego scenariusz i wykonali dekoracje (3 plakaty) oraz tekturową atrapę samochodu. Jego pojawienie się na scenie wzbudziło duży aplauz wśród widzów. Główny przekaz zaprezentowanej scenki, to podkreślenie zalet noszenia odblasków. Na zakończenie przedstawienia aktorzy otrzymali gromkie brawa.”

Patrol ze Szkoły Podstawowej Nr 6, klasa Vc

„Członkowie odblaskowego patrolu już po raz trzeci przeprowadzili akcję propagującą noszenia odblasków oraz promującą bezpieczne zachowania w ruchu pieszych. Adresatami tego przedsięwzięcia byli uczniowie z klas Vc, IVb i IVa, którzy w czasie zajęć technicznych rozwiązywali przygotowane zadania. Członkowie patrolu ponownie zaskoczyli wszystkich pomysłowością. Tym razem wykorzystali portale LearningApps (wykreślanka z hasłami z zakresu BRD) oraz Kahoot, który stał się prawdziwym hitem. Uczniowie w grupach rozwiązywali dwa quizy (jeden o odblaskach, drugi o bezpiecznych zachowaniach w ruchu pieszych i rowerzystów). Pytania pojawiały się na dużym ekranie, a zespoły w ciągu 20 sekund, za pomocą swoich smartfonów musiały udzielić odpowiedzi. Po czym były wyświetlane wyniki, punktacja i klasyfikacja wszystkich grup. Wzbudzało to wiele emocji, ale też motywowało do większego skupienia i uważniejszych odpowiedzi. Fajny pomysł na atrakcyjną, nowoczesną formę nauki, a jednocześnie zabawę.”

 źródło: asp. Anna Pawłowska  KPP Mława

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500