Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Nowo powstałe zerówki czekają na dzieci


il. Pixabay

Słoneczne ogrody Mława

Rodzice będą mogli zapisywać swoje pociechy do oddziałów przedszkolnych w nowych szkołach podstawowych powstałych z przekształconych gimnazjów. Do końca maja będą tam przyjmowane do tzw. zerówek dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Miasta Mława, rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 2 (budynek Gimnazjum nr 1) i w Szkole Podstawowej nr 3 (budynek Gimnazjum nr 2) będzie prowadzona od 15 do 31 maja. Wystarczy złożyć w sekretariacie wybranej placówki wniosek wraz z wymienionymi w nim załącznikami. Komisja rekrutacyjna będzie weryfikować złożone wnioski od 1 do 8 czerwca, 9 czerwca zaś poda do publicznej wiadomości listę kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych. Rodzice tych pierwszych będą mieli czas na potwierdzenie woli przyjęcia swoich pociech do danego przedszkola od 12 do 20 czerwca (trzeba złożyć pisemne oświadczenie).

Następnie, do 22 czerwca, zostanie podana do publicznej wiadomości lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów przedszkolnych w „Dwójce” i „Trójce”.

Jeśli komuś nie uda się dostać do wybranego oddziału przedszkolnego – nic straconego. Od 24 lipca do 11 sierpnia w obu wymienionych placówkach będą prowadzone postępowania uzupełniające – na pozostałe w nich wolne miejsca będą przyjmowane kolejne dzieci. Wystarczy tylko złożyć wniosek  z wymaganymi w nim załącznikami. Komisja zweryfikuje wnioski między 14 a 17 sierpnia, po czym poda do publicznej wiadomości nazwiska osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych (do 21 sierpnia). Po tym, jak rodzice w formie pisemnego oświadczenia potwierdzą wolę przyjęcia swoich dzieci do danego oddziału przedszkolnego (w terminie od 22 do 25 sierpnia), placówki podadzą do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych (do 28 sierpnia).

Rodzice, których pociechy nie zostały przyjęte do publicznych przedszkoli w Mławie w pierwszym – kwietniowym – naborze, mogą złożyć wnioski w postępowaniu uzupełniającym. Będzie ono w nich prowadzone od 6 do 9 czerwca. Wnioski zostaną zweryfikowane przez komisje rekrutacyjne między 12 a 14 czerwca, zaś do 16 czerwca zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Na potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do danego przedszkola – również w formie pisemnego oświadczenia – rodzice będą mieli czas od 19 do 21 czerwca. Maksymalnie dwa dni po tym terminie zostaną podane do publicznej wiadomości nazwiska przyjętych i nieprzyjętych kandydatów.

Formularze do pobrania dostępne są pod adresem:

Rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

źródło: KN/UMM

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500