Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Nosarzewski zwycięski, Kuciejczyk śladami mistrza


Początek maja okazał się bardzo pracowity dla naszych biegaczy. Konrad Nosarzewski walczył z powodzeniem na dwóch imprezach, natomiast Henryk Kuciejczyk pojawił się na starcie biegu poświęconego pamięci tragicznie zmarłego Bronisława Malinowskiego.

Słoneczne ogrody Mława

– Dwukrotny medalista olimpijski o prawdziwa ikona biegania w Polsce – wyjaśnia zawodnik mieszkający na co dzień w Szydłowie. – Śmierć w wypadku przed dwudziestoma sześcioma laty pokrzyżowała pięknie rozwiniętą karierę. Pamiętam jego występy na olimpiadach w Moskwie i Montrealu, pobił wiele rekordów kraju.

Na imprezie poświęconej mistrzowi, reprezentant Tempo Mława pojawił się już po raz piąty. Tradycyjnie nie ograniczył się do samego udziału. W klasyfikacji generalnej uplasował się na jedenastej pozycji, w swojej kategorii wiekowej M50 okazał się najlepszy.

W tym czasie Nosarzewski powalczył na dwóch imprezach. Na obu okazał się najlepszy – w poniedziałek 1 maja sięgnął po główne trofeum premierowej edycji biegu im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim. Natomiast dzień później pojawił się w Lidzbarku Welskim. Finiszował na pierwszym miejscu, w obu wyścigach pokonał zgodnie po 10 kilometrów. Na drugich zawodach towarzyszył mu, czternasty w klasyfikacji generalnej, mławianin Sławomir Kuchciński.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Henryk K.

W Grudziądzu, ze stadionu Olimpi (gdzie trenował B. Malinowski) wystartowało około 700 biegaczy.