Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Nosarzewski zwycięski, Kuciejczyk śladami mistrza


Początek maja okazał się bardzo pracowity dla naszych biegaczy. Konrad Nosarzewski walczył z powodzeniem na dwóch imprezach, natomiast Henryk Kuciejczyk pojawił się na starcie biegu poświęconego pamięci tragicznie zmarłego Bronisława Malinowskiego.

KSP Mława nabór

– Dwukrotny medalista olimpijski o prawdziwa ikona biegania w Polsce – wyjaśnia zawodnik mieszkający na co dzień w Szydłowie. – Śmierć w wypadku przed dwudziestoma sześcioma laty pokrzyżowała pięknie rozwiniętą karierę. Pamiętam jego występy na olimpiadach w Moskwie i Montrealu, pobił wiele rekordów kraju.

Na imprezie poświęconej mistrzowi, reprezentant Tempo Mława pojawił się już po raz piąty. Tradycyjnie nie ograniczył się do samego udziału. W klasyfikacji generalnej uplasował się na jedenastej pozycji, w swojej kategorii wiekowej M50 okazał się najlepszy.

W tym czasie Nosarzewski powalczył na dwóch imprezach. Na obu okazał się najlepszy – w poniedziałek 1 maja sięgnął po główne trofeum premierowej edycji biegu im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim. Natomiast dzień później pojawił się w Lidzbarku Welskim. Finiszował na pierwszym miejscu, w obu wyścigach pokonał zgodnie po 10 kilometrów. Na drugich zawodach towarzyszył mu, czternasty w klasyfikacji generalnej, mławianin Sławomir Kuchciński.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Nosarzewski zwycięski, Kuciejczyk śladami mistrza"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Henryk K.
Gość

W Grudziądzu, ze stadionu Olimpi (gdzie trenował B. Malinowski) wystartowało około 700 biegaczy.

wpDiscuz