Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Nowa nwestycja Osiedle Kameralne Mława GSM Investment
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Nosarzewski zwycięski, Kuciejczyk śladami mistrza


Początek maja okazał się bardzo pracowity dla naszych biegaczy. Konrad Nosarzewski walczył z powodzeniem na dwóch imprezach, natomiast Henryk Kuciejczyk pojawił się na starcie biegu poświęconego pamięci tragicznie zmarłego Bronisława Malinowskiego.

Słoneczne ogrody Mława

– Dwukrotny medalista olimpijski o prawdziwa ikona biegania w Polsce – wyjaśnia zawodnik mieszkający na co dzień w Szydłowie. – Śmierć w wypadku przed dwudziestoma sześcioma laty pokrzyżowała pięknie rozwiniętą karierę. Pamiętam jego występy na olimpiadach w Moskwie i Montrealu, pobił wiele rekordów kraju.

Na imprezie poświęconej mistrzowi, reprezentant Tempo Mława pojawił się już po raz piąty. Tradycyjnie nie ograniczył się do samego udziału. W klasyfikacji generalnej uplasował się na jedenastej pozycji, w swojej kategorii wiekowej M50 okazał się najlepszy.

W tym czasie Nosarzewski powalczył na dwóch imprezach. Na obu okazał się najlepszy – w poniedziałek 1 maja sięgnął po główne trofeum premierowej edycji biegu im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim. Natomiast dzień później pojawił się w Lidzbarku Welskim. Finiszował na pierwszym miejscu, w obu wyścigach pokonał zgodnie po 10 kilometrów. Na drugich zawodach towarzyszył mu, czternasty w klasyfikacji generalnej, mławianin Sławomir Kuchciński.

RS

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Henryk K.

W Grudziądzu, ze stadionu Olimpi (gdzie trenował B. Malinowski) wystartowało około 700 biegaczy.