Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Konkurs na projekt i wykonanie parku przy Dworcowej unieważniony


Nadal nie wiadomo kiedy i przez jaką firmę zrealizowany będzie projekt rewitalizacji skweru parkowego przy ulicy Dworcowej. Jest to projekt, który wygrał drugą edycję Budżetu Obywatelskiego. Ratusz unieważnił postępowanie konkursowe, w którym wpłynęły dwa projekty, uznając, że nie spełniają regulaminu konkursu.

Słoneczne ogrody Mława

Choć miasto miało już uchwalony budżet w grudniu 2016 roku ogłoszenie o konkursie ukazało się na stronie urzędu miasta  13 marca 2017 r. To długie oczekiwanie tak niepokoiło mieszkańców Wólki, że  24 lutego zjawili się w ratuszu, po informacjach, które otrzymała Urszula Sasiak, przewodnicząca zarządu osiedla nr 9 „Wólka”, że planowana jest zmiana lokalizacji tego skweru. Miasto oficjalnie zaprzecza, aby plany zmiany lokalizacji projektu istniały.

W pierwszym ogłoszonym konkursie   termin składania prac wyznaczono na 7 kwietnia, potem przesunięto na 11. Tak więc firmy zainteresowane miały ponad miesiąc czasu na opracowanie projektów.  Natomiast 28 kwietnia ukazało się na miejskiej stronie ogłoszenie o unieważnieniu konkursu. Powody jego unieważnienia podaje rzecznik prasowy ratusza Magdalena Grzywacz.

– Ze względu na fakt, że obie zgłoszone do konkursu prace nie spełniają regulaminu konkursu oraz mają wady, które są niemożliwe do usunięcia i tym samym uniemożliwiają zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego, sąd konkursowy zarekomendował nierozstrzyganie konkursu. Burmistrz Miasta Mława zaakceptował tę decyzję. Pierwsza z prac nie spełnia wymogów ze względu na brak zaprojektowania i wykonania przyłącza i oświetlenia terenu, druga – posiada wadę związaną z zagospodarowaniem terenu poprzez lokalizację boiska siatkowego w miejscu słupa SN. Nie wskazuje także konieczności przestawienia słupa oświetleniowego – informuje rzecznik prasowy UMM.

W poniedziałek 8 maja urząd miasta ponownie ogłosił  zamówienie i regulamin konkursu na opracowanie rewitalizacji/przekształcenia wyodrębnionego obszaru miejskiego przy ul. Dworcowej w Mławie w miejsce przyjazne mieszkańcom miasta. Zainteresowani mają czas do 16 maja, by złożyć wnioski o dopuszczenie do konkursu, a 6 czerwca 2017 r. o godz. 12.00 minie termin składania prac konkursowych.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

1500
Ala

Za to remont MDK odbył się błyskawicznie. Następny etap remontu pomimo, że się jeszcze nie rozpoczął, zakończy się wcześniej niż skwer na Wólce.

Pytajacy ?

Graja na czas i czekają na przecięcie wstęgi w 2018 roku- rok wyborów samorządowych. Pytanie powinno brzmieć, czemu na etapie projektowania, nie wskazano wykonawcy taki błąd, o którym mówi pani Grzywacz. Czy nie jest to dziwne ?
Zawsze Wólka ma pod górkę.

Marek

Właśnie to był etap projektowania. Jak nazwać gościa który nie rozumie o czym pisze? Pan pytający wypowiada się na temat „Konkursu na projekt…”, jak mówi tytuł, i nie że chodzi o projekt. Czy gamoń to dobre określenie?

Andrzej

A jak nazwac Marka ? Moze jakis pan wzeliniarz ?

mlawianin

Drodzy Państwo cierpliwości, wszystko się wyjaśni, ale cóz to za projektanci, którzy robią tak kardynalne błędy?–mam nadzieje że miasto nie zniweczy społecznej incjatywy.