Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Długi majowy weekend pod znakiem pożarów


02.05.2017 roku o godzinie 10.31 w miejscowości Budy Sułkowskie gmina Strzegowo   w wyniku silnych wiatrów doszło do nadłamania gałęzi drzew wzdłuż drogi gminnej, które zagrażały poruszającym się pojazdom oraz pobliskiemu przystankowi. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Niedzbórz polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu zagrożenia przy pomocy pilarki spalinowej do drzewa z podnośnika hydraulicznego. Akcja trwała 2 godziny 42 minuty.

Słoneczne ogrody Mława

02.05.2017 roku o godzinie 15.20 w miejscowości Podkrajewo gmina Wiśniewo doszło do pożaru poddasza budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępów z JRG PSP Mława oraz OSP Podkrajewo i Kowalewo polegały na podaniu prądu wody do wnętrza pomieszczenia aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Po ugaszeniu pożaru oddymiono pomieszczenia poddasza. Prawdopodobną przyczyną pożaru była iskra z przewodu kominowego. W wyniku pożaru nadpaleniu uległo ok. 2 m2 więźby dachowej. Straty oszacowano na 0,5 tys. zł. Uratowano pozostałą część budynku wraz z wyposażeniem. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 200 tys. zł. Akcja trwała 55 minut.

04.05.2017 roku o godzinie 19.08 w miejscowości Stare Kosiny gmina Wiśniewo prawdopodobnie w wyniku nieszczelności przewodu kominowego doszło do zadymienia na klatce schodowej w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Kowalewo polegały na dokonaniu pomiarów stężeń tlenku węgla oraz ustaleniu źródła zadymienia. Przeprowadzone pomiary nie wykazały obecności tlenku węgla.   Następnie sprawdzono wszystkie mieszkania budynku oraz przewietrzono klatkę schodową. Akcja trwała 1 godzinę 15 minut.

05.05.2017 roku o godzinie 17.00 w przy ul. Akacjowej w Szydłowie w wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do zalania ulicy co spowodowało duże utrudnienie dla pieszych oraz pojazdów. Działania zastępu z OSP Szydłowo polegały na wypompowaniu wody przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 59 minut.

06.05.2017 roku o godzinie 06.22 w Mławie przy ul. Wójtostwo prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru gałęzi na terenie ogródków działkowych. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na  podaniu prądu wody w natarciu aż do całkowitego ugaszenia pożaru.  Akcja trwała 30 minut.

06.05.2017 roku o godzinie 16.10 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru suchej trawy wzdłuż szlaku wąskotorowego w Mławie przy ul. Brackiej. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palącą się trawę aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 34 minuty.

07.05.2017 roku o godzinie 22.36 na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Modła gmina Wiśniewo doszło rozszczelnienia zbiornika paliwa w wozie kempingowym. Ze zbiornika wyciekał olej napędowy. Prawdopodobnie jego mocowanie przerdzewiało wskutek starości. Zbiornik częściowo oderwał się od pojazdu i uderzył o jezdnię. Wyciek był niewielki – wypływały jedynie pojedyncze krople. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na uszczelnieniu zbiornika kawałkiem materiału oraz jego demontażu. Element ten został przekazany kierowcy. Następnie pojazd został zepchnięty na pobliską posesję, której właściciel świadczy usługi w zakresie pomocy drogowej. Zniszczeniu uległ zbiornik paliwa samochodu kempingowego. Straty oszacowano na 0,1 tys. zł. Akcja trwała 34 minuty.

źródło: bryg. Marek Augustynowicz oficer prasowy PSP w Mławie

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500