Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zmarł ks. Jan Augustynowicz


W czwartek, 4 maja zmarł w szpitalu w Płocku ks. Jan Augustynowicz, urodzony w Grudusku, potem przez wiele lat mieszkający w Mławie. Ostatnio był proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Rębowie k. Wyszogrodu. Zmarł w wieku 58 lat, mając za sobą 29 lat kapłaństwa.


Ks. Jan Augustynowicz urodził się w 1958 roku w Grudusku. Po maturze, na krótko podejmuje pracę a potem wstępuje do Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Święcenia kapłańskie otrzymuje z rąk bp Zygmunta Kamińskiego w 1988 r. Potem pracuje jako wikariusz w parafiach w Sochocinie, Rypinie, Gostyninie i Sierpcu. W 1994 r. rozpoczyna pracę jako redaktor naczelny płockiej edycji tygodnika „Niedziela”. Od 2001 roku jest proboszczem w parafii Sarnowo w dekanacie żuromińskim, a od 2005 r. proboszczem parafii Rębowo k. Wyszogrodu. Był autorem i współautorem kilkunastu książek, publikował w miesięczniku homiletycznym „Verbum Domini”. Za swoją działalność dziennikarską odznaczony został medalem „Mater Verbi”, nadawanym przez tygodnik katolicki „Niedziela”.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Jana Augustynowicza, zgodnie z Jego ostatnią wolą wyrażoną w testamencie, będą w parafii św. Jana Chrzciela w Rębowie. Mszy Świętej pogrzebowej 8 maja (poniedziałek) o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Biskup Mirosław Milewski. W niedzielę (7 maja) o godz. 19.00 będzie Msza Święta żałobna sprawowana przez wspólnotę kapłańską dekanatu wyszogrodzkiego.

Źródło i fot.: Gość.pl Płocki, Diecezja Płocka

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x