Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

I Piknik i I Zlot Pojazdów Militarnych w Ciechanowie – relacja naszego czytelnika


3 maja 2017 r. na błoniach zamkowych w Ciechanowie odbył się I Piknik i Zlot Pojazdów Militarnych. Spotkanie cieszyło się olbrzymim powodzeniem, pomimo niesprzyjającej aury, i dość chłodnego dnia. 

Słoneczne ogrody Mława

Na  pikniku pojawiło się wielu miłośników militariów, prezentujących swoje pojazdy- wśród których nie zabrakło popularnych gazików- samochodów Gaz 69, będących na wyposażeniu chyba wszystkich służb mundurowych w czasach PRL-u, były też  amfibie, replika rosyjskiego wozu pancernego sprzed pierwszej wojny światowej, zabytkowe samochody transportowe Wojska Polskiego, motocykle z przyczepkami, a także działko przeciwlotnicze.

Na placu przy Łydyni stanęły liczne namioty, w których uczestnicy Pikniku, ubrani w wojskowe mundury z różnych epok, prezentowali rożne ciekawostki dotyczące obronności .

Można było postrzelać z pistoletów pneumatycznych, nauczyć się rozkładać prawdziwego kałasznikowa (rkm- ręczny karabin maszynowy, popularny nie tylko w polskiej armii, jak mawiali twórcy i użytkownicy- nie do zdarcia i zepsucia), obejrzeć rożne typy współczesnej broni maszynowej, karabiny snajperskie, wziąć udział w torze przeszkód, poszukać min, obejrzeć stanowisko carskiego lekarza, podziwiać wspaniałe modele, które powstały w pracowni ciechanowskich i bydgoskich modelarzy.

Nie zabrakło tez musztry paradnej konnicy, ubranej w historyczne mundury. Miłośnicy techniki mogli podziwiać skomplikowany lot drona, który krążył nad miejscem imprezy.

Organizatorzy nie zapomnieli też o żołądkach uczestników. Nie zabrakło prawdziwej wojskowej grochówki, z typowej, wojskowej kuchni polowej. A naprzeciwko zamku rozłożyły się stoiska gastronomiczne, oferujące ciepłe zapiekanki i nie tylko…

Były dmuchane zamki dla dzieci, trampoliny, oraz …kino 9 D. Impreza była ciekawa i pouczająca, może dlatego, pomimo chłodnego dnia, tereny wokół zamku zapełniły się tłumami odwiedzających, w rożnym wieku, nie zabrakło dorosłych, dzieci, młodzieży.

KO

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
Marlon

Zdecydowanie ciekawiej niż tego dnia w Mławie. Nie dziwie się, że wiele osób wybrało się z dziećmi na zlot do Ciechanowa a nie na ściankę w mławskim parku. To samo co roku.

pik

Swietna impreza