Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zimno jak diabli, a ty stoisz jak parasol


O tym, że Mławska Komunikacja Miejska (tak zresztą jak wszystkie miejskie komunikacje) kursuje w innych godzinach w dni robocze i w dni świąteczne, wiedzą wszyscy jej użytkownicy. To zresztą można przeczytać na rozkładzie jazdy umieszczonym ma przystanku.


Kłopot zaczyna się w momencie, kiedy trzeba zgadnąć czy np. taki 2. maj jest świętem czy też nie. Przecież w kalendarzu widnieje czarna kartka. A bardzo duży kłopot mają ci, którzy w takim dniu muszą dotrzeć gdzieś autobusem na określoną godzinę.

Długi majowy weekend nie przyniósł nam ciepłej  i słonecznej pogody. Nie dla wszystkich był też wolnym od pracy bądź codziennych obowiązków. We wtorek 2 maja rano jedna z mieszkanek Zatorza, która zachorowała musiała dotrzeć do lekarza. Wyszła więc do autobusu linii A, który w dniu roboczym wyrusza z przystanku na Batorego o 8:33. Tam kilka osób już oczekiwało na przystanku. Było zimno. Nawet ci, którzy długo czekali na autobus linii B, obecnie przeszli na przestanek linii A licząc na jego przyjazd. Było kilka osób starszych, matka z dzieckiem w wózku. Na przystanku nie było żadnej dodatkowej informacji oprócz rozkładu jazdy.

– Zimno jak diabli, a tu stoisz jak parasol na przystanku. Po kilku minutach bezskutecznego oczekiwania na autobus musiałam zamówić taksówkę. Pewnie autobus jeździł według świątecznego rozkładu, ale o tym nie było żadnej informacji. Nie pisały o tym media, nie było informacji na przystankach ani na stronie urzędu miasta. Kto mi zwróci koszty przejazdu taksówką? – konkluduje mieszkanka Zatorza.

Jak dobrze wiemy 2. maja przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Choć jest to święto, nie jest to dzień wolny od pracy, a w tym roku dodatkowo przypadał we wtorek. Dlaczego więc autobusy nie kursowały tak jak w dni robocze? Trudno odgadnąć. Pewne jest jednak, że informacja o sposobie ich kursowania powinna dotrzeć od urzędu miasta do mieszkańców. Ale nie dotarła.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
zuza
zuza
4 lata temu

jest jeszcze inny znaczący problem, a dokładniej nazwa przystanku, napis jest zbyt mały i ustawiony prostopadle do ulicy, w dużych miastach napis jest na tyle duży żeby każdy mógł spokojnie przeczytać go siedząc w autobusie, i tu ważna sprawa jest ustawiony równolegle do linii krawężnika. na samej tablicy jest spory mętlik, wielki pajęczak z rozrysowanymi liniami tras, do tego tabelka rozpisana ciurkiem, to nie jest czytelne. Mapka przydaje się, rozpiska dokładnych godzin też może być przydatna, ale poza tym powinny być czytelne rozpiski np takie jak w wawie. Duży napis z nazwą przystanku jest ważny, nie każdy pochodzi z Mławy, nie każdy zna nazwy konkretnych ulic. Jadąc autobusem ciężko jest zobaczyć jaki akurat mamy przystanek, szczególnie w deszczowe dni.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

Zamieście informację, że od 15 czerwca bieżącego roku do 15 sierpnia MKM będzie kursować jak w niedziele i święta. Jeżdżący sporadycznie MKM mogą tego nie wiedzieć, a dojeżdżający do pracy może zechcą się wypowiedzieć na ten temat, bo podejrzewam, że ta sprawa ich bulwersuje.
Niech ludziska pracujący i dojeżdżający MKM biorą 2 miesiące urlopu, albo niech wstają wcześniej i zasuwają do pracy piueszo. Podobno są wakacje

olek
olek
4 lata temu

Ciekawe czy o tych działaniach wie Centrala w Warszawie

zigi
zigi
4 lata temu

działania przewoźnika poniżej krytyki

zigi
zigi
4 lata temu

Działania przewoźnika poniżej krytyki.

z bliska
z bliska
4 lata temu

Na bardzo wielu przystankach ciągle widzę te stojące parasole i czekające na autobusy MKM, nawet w deszczu na wielu przystankach są ławeczki, lub wiaty,—–dlaczego nie na wszystkich przystankach???? może Pani rzecznik Ratusza odpowie, czas się obudzić z zimowego snu, wszak to już wiosna, i prześledzić komentarze mławskich portali, i zainteresować się sprawami którymi żyją mławianie.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  z bliska

To prawda, na wielu bardzo obleganych przystankach nie ma nawet kawałka ławki, nie wspominając o wiatach, a powinno to być na każdym miejskim przystanku, tak przynajmniej obiecywał burmistrz, ale widocznie do wyborów zostało jeszcze trochę czasu, a więc niech wyborcy postoją i poczekają na wietrze schronieni za słupkiem przystankowym (gorsze warunki jak za starą stodołą), w deszczu pod parasolem

xyz
xyz
4 lata temu

Podróżnik, to nie podnosząca się podłoga lecz latający dywan. Prawdopodobnie ktoś przywiózł do z Chin. Ciekawe kto ?

Podróznik
Podróznik
4 lata temu
Osa ma
Osa ma
4 lata temu
Reply to  Podróznik

Oj czepiasz się, to było 6 lat temu. Teraz jest nowoczesność. Zagraniczny inwestor i niezawodny i komfortowy tabor 🙂

Obserwator
Obserwator
4 lata temu

Przereklamowana MKM, taka prawda. Za to MKM mieszkancy placa majatkiem nalezacym do miasta, patrz oczyszczalnia, patrz, w przyszlosci Wod Kan.

radny
radny
4 lata temu

Jak cos to dzień flagi, normalny jak każdy powszedni i mkm powinny jezdzic ja co dzien. A propo PkS tez nie dal zadnej info o zawieszonych kursach, ludzie sobie postali na przystankach. Zamknijcie ten syf, juz czas.Włodarzu czas na ryksze.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

co wy chcecie od Mobilisu autobusy są od wszystkiego,np można popalić papierosy w większym gronie a cóż że za chwilę wsiadają pasażerowie jak już tak chcą niech siedzą w tej kotłowni.Na zwruconą uwagę kierowcy słyszymy…trzeba jeżdzić swoim autem a nie autobusem.

nelia
nelia
4 lata temu

2 maja ok. godz 13 Pani kierowca autobusu linii nr 1 z przekonaniem, radośnie odpowiadała zdziwionym podróżnym, że dzisiaj przecież Święto Flagi i większość ludzi nie pracuje, wyjechało,.., więc autobus jeździ jak w święta.
Ha, ha, ha…
Poza tym jeśli już uznano ten dzień za święto, to informacja o tym powinna być zamieszczona na rozkładzie każdego przystanku.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  nelia

Dzień Flagi to nie święto. Mobilis powinien to wiedzieć, a przynajmniej powinien uprzedzić pasażerów, że tego dnia autobusy będą jeździć jak w niedziele i święta., a Pani kierowca była po prostu bezczelna.

Pasażer
Pasażer
4 lata temu

Ogólnie to tych kursów jest tyle co kot napłakał. Nie dojedziesz do pracy na godzinę 6, z ulicy Nowowiejskiej nawet na 8 do centrum nie dotrzesz. To ma być komunikacja?

Marko
Marko
4 lata temu
Reply to  Pasażer

Dokładnie tak, wielka pompa że darmowa komunikacja, uśmiechnięty burmistrz z kartą mławiaka na otwarciu (co on kanar jest czy co ? 🙂 ), a kursy nijakie, chyba tylko dla starszych ludzi na cmentarz i do pięknego parku pod scenę gdzie już orkiestra czeka… na wybory samorządowe

Z daleka
Z daleka
4 lata temu

Za to ja znam geneze. Jeden i drugi burmistrz zawinili w sprawie tego wiaduktu. Jeden i drugi kreci w tej sprawie. Tylko wodzą i mamią mieszkancow obietnicami bez pokrycia. Obaj sa siebie warci. Efektem ich dzialan jest brak przejscia.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

To, że komunikacja w dniu 02 maja kursowała jak w dni świąteczne to niestety wina burmistrza i jego załogi. Powinni uzgodnić tę sprawę z Mobilisem i autobusy winny kursować jak w dzień powszedni.
Ja proponuję złożyć fakturę za taksówkę do burmistrza z odpowiednim uzasadnieniem.
To niedopuszczalne żeby ratusz tak traktował mieszkańców. Niech zwracają ludziom kasę za swoje uchybienia i domagają się zwrotu od Mobilisu.
Mnie też to spotkało i wielu innych także, tyle, że ja nie pracuję i czekał mnie tylko powrót do domu i piesza wędrówka do miasta w celu załatwienia spraw służbowych.
Po oczekiwaniu na autobus pozostało tylko wk…nie i niesmak na olewanie nas przez ratusz.
Panie burmistrzu, należy nam się szacunek oprócz niskich ukłonów i całowania po rękach oraz jakieś wyjaśnienia i przeprosiny za powstałą sytuację.
Mam jedynie nadzieję, że taka sytuacja się nie powtórzy.

normal
normal
4 lata temu

Magnus, oczywiście, że wina burmistrza ale poprzedniego. Udajesz czy naprawdę nie znasz genezy tego wiaduktu? A jeśli chodzi o rozkład jazdy 2 maja, to jeśli rzeczywiści kursowały tak jak w dni świąteczne to jest skandal. Po pierwsze – to dzień roboczy, po drugie jeśli tak głupio zaplanowano, to chociaż można było o tym oficjalnie poinformować mieszkańców. Mam nadzieję, że będzie odpowiedź ratusza.

Obserwator
Obserwator
4 lata temu
Reply to  normal

Nie ma winnych sytuacji zwiazanej z nieszczesnym przejsciem przy ulicy Kosciuszki. I jak zawsze poszkodowanymi sa mieszkacy tego Zatorzanskuego Osiedla.
W ogole proponuje zmiane nazwy osiedla Wolka na osiedle Zatorze.

Marek
Marek
4 lata temu
Reply to  normal

No niezupełnie się zgodzę z tą opinią i dam każdemu z nich po 50% winy. Uzasadnienie:Burmistrz nie działa sam, tylko w porozumieniu z RM. Przy czym to RM sprawuje funkcje nadzorczą, ba może mu nawet wytyczyć zakres działań. W przypadku braku tego wiaduktu sytuacja była taka, ze Burmistrz przedstawił Radzie plan dotyczący wiaduktów a RM go ZATWIERDZIŁA. Wówczas zasiadał w niej obecny Burmistrz i nie przypominam sobie aby protestował.

Magnus
Magnus
4 lata temu

Wina ratusza, wina burmistrza, ze nie powstal tunel, ktory stanowilby korytarz komunikacyjny pomiedzy Wolka a reszta miasta w miejscu zlikwidowanego przejazdu na ulicy Kosciuszki. 2008 rok, 19 czerwca- burmistrz zadecydowal, co do przyszlosci przejazdu na ul. Kosciuszki. Takie sa fakty!

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x