Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

W Mławie ponad pół tysiąca abiturientów zdaje egzaminy maturalne


Pięciuset pięćdziesięciu dwóch abiturientów ze wszystkich mławskich szkół w dniu wczorajszym przystąpiło do egzaminu maturalnego.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Absolwenci mławskich publicznych i niepublicznych liceów ogólnokształcących i techników, którzy do egzaminu maturalnego przystąpili, punktualnie o godzinie 9.00 otrzymali arkusze egzaminacyjne z języka polskiego. Wśród tegorocznych tematów do wyboru na poziomie podstawowym pojawiły się m.in. „Praca – pasja czy obowiązek” na podstawie „Ziemi, planety ludzi” Antoine’a de Saint-Exupery’ego oraz analiza wiersza „Słyszę czas” Kazimierza Wierzyńskiego. Ponadto maturzyści musieli rozwiązać polecenia dotyczące przytoczonych w arkuszu tekstów, wśród których znalazł się m.in. fragment „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i artykuł z „National Geographic” o wymierających językach. Dzisiaj maturzyści przystąpią do pisemnego egzaminu z matematyki. Sesja maturalnych egzaminów pisemnych potrwa od 4 do 24 maja; ustnych – od 8 do 20 maja.

W tym roku największa liczba absolwentów zdaje egzamin w I LO im. Stanisława Wyspiańskiego – jest ich 158. Drugi pod tym względem jest Zespół Szkół nr 4 – 151 ( w liceum i technikum) i kolejno –  Zespół Szkół nr 1 – 66, Zespół Szkół nr 2 – 58 (łącznie z liceum dla Dorosłych),  Zespół Szkół nr 3 – 51, Akademickie Centrum Kształcenia – 40 oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące – 28.

Wszystkim maturzystom życzymy zdanego egzaminu!

red.

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500