Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

W Mławie ponad pół tysiąca abiturientów zdaje egzaminy maturalne


Pięciuset pięćdziesięciu dwóch abiturientów ze wszystkich mławskich szkół w dniu wczorajszym przystąpiło do egzaminu maturalnego.

KSP Mława nabór

Absolwenci mławskich publicznych i niepublicznych liceów ogólnokształcących i techników, którzy do egzaminu maturalnego przystąpili, punktualnie o godzinie 9.00 otrzymali arkusze egzaminacyjne z języka polskiego. Wśród tegorocznych tematów do wyboru na poziomie podstawowym pojawiły się m.in. „Praca – pasja czy obowiązek” na podstawie „Ziemi, planety ludzi” Antoine’a de Saint-Exupery’ego oraz analiza wiersza „Słyszę czas” Kazimierza Wierzyńskiego. Ponadto maturzyści musieli rozwiązać polecenia dotyczące przytoczonych w arkuszu tekstów, wśród których znalazł się m.in. fragment „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i artykuł z „National Geographic” o wymierających językach. Dzisiaj maturzyści przystąpią do pisemnego egzaminu z matematyki. Sesja maturalnych egzaminów pisemnych potrwa od 4 do 24 maja; ustnych – od 8 do 20 maja.

W tym roku największa liczba absolwentów zdaje egzamin w I LO im. Stanisława Wyspiańskiego – jest ich 158. Drugi pod tym względem jest Zespół Szkół nr 4 – 151 ( w liceum i technikum) i kolejno –  Zespół Szkół nr 1 – 66, Zespół Szkół nr 2 – 58 (łącznie z liceum dla Dorosłych),  Zespół Szkół nr 3 – 51, Akademickie Centrum Kształcenia – 40 oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące – 28.

Wszystkim maturzystom życzymy zdanego egzaminu!

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz