Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zbiornik retencyjny wkrótce będzie gotowy


fot. UMM

Słoneczne ogrody Mława

Trwają prace przy budowie zbiornika retencyjnego przy ul. LG Electronics w Mławie. Dzięki niemu ulewne deszcze nie będą już powodowały kłopotliwych podtopień w dzielnicy przemysłowej.

Otwarty zbiornik ziemny o pojemności 4500 m sześc., wraz z infrastrukturą towarzyszącą i biegnącą wzdłuż niego drogą dojazdową do terenów inwestycyjnych, buduje wyłoniony w 2015 r. w drodze postępowania przetargowego mławski Zakład Hydrauliczny INSMONT. Zgodnie z podpisaną umową, prace powinien zakończyć do 16 czerwca br. Koszt realizowanej już trzeci rok inwestycji to 2 426 860,98 zł (środki pochodzą z budżetu Miasta Mława).

Zbiornik retencyjny pozwoli wyeliminować problem podtopień, do jakich niegdyś dochodziło na terenie dzielnicy przemysłowej po ulewnych deszczach. Zbierająca się w nim deszczówka, po przejściu przez system urządzeń oczyszczających (m.in. osadników wirowych i separatorów), będzie odprowadzana do gruntu, a dopiero jej nadmiar ma trafiać do rzeki Mławka. Inwestycja spełnia wszelkie wymogi ochrony środowiska i posiada pozytywną opinię o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na jej realizację.

Budowa zbiornika retencyjnego w dzielnicy przemysłowej jest kolejnym zadaniem w ramach realizowanej sukcesywnie przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego polityki gospodarki ściekowej na terenie miasta. Inwestycje, m.in. wybudowane już zbiornik retencyjny u zbiegu ulic Dobrskiej i Ciechanowskiej oraz trzy przepusty na odcinku rzeki Seracz przy ul. Targowej, mają zapobiec problemom lokalnych podtopień, z jakimi niektóre dzielnice miasta borykały się w minionych latach.

źródło: KN/UMM

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500