Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Ośmiu nietrzeźwych, 11 kolizji i 183 mandaty – to bilans majowego weekendu na drogach naszego powiatu


Długi majowy weekend na drogach powiatu mławskiego to czas wzmożonych działań policji i licznych kontroli. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 1028 kierujących.

KSP Mława nabór

Wzmożone działania policji rozpoczęły się już w piątek, 28 kwietnia. Policjanci sprawdzali między innymi stan trzeźwość  kierujących, stan techniczny pojazdów, prędkość oraz warunki przewozu pasażerów. Zwracali także szczególną uwagę na zachowanie pieszych i rowerzystów. Funkcjonariusze zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych pojazdów i ukarali mandatami ponad 183 uczestników ruchu drogowego. I tym razem, pomimo policyjnych apeli, nie zabrakło nietrzeźwych za kierownicą oraz  zdarzeń drogowych, spowodowanych przez nieostrożnych kierowców. Na terenie pow. mławskiego doszło do 11 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali 6 uprawnień do kierowania pojazdami  – w większości za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. W sumie skontrolowano ponad 1028 kierowców, ujawniono ośmiu nietrzeźwych – w tym dwóch rowerzystów.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

źródło: sierż. szt. Aneta Prusik KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz