Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Zbliża się kolejna edycja akcji „BUTELKA WODY DLA BEZDOMNYCH”


Zbliża się kolejna edycja akcji „BUTELKA WODY DLA BEZDOMNYCH”, która rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do 15 sierpnia, a jej celem jak co roku będzie rozdawanie butelek wody osobom bezdomnym, których w czasie lata i upalnych temperatur napotkają wolontariusze Grupy Zalewski w czasie dziennych i nocnych patroli. Jak co roku akcją objęte zostaną dwa miasta Mława i Działdowo.

KSP Mława nabór

W 2016 roku rozdano bezdomnym lub zostawiono w miejscach ich koczowania ponad 79 butelek z zimną wodą. Grupa Zalewski cały czas informuje, że nie tylko mróz, ale także wysokie dodatnie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia osób bezdomnych, gdyż szczególnie w tych dniach człowiek koczujący na ulicy narażony jest na własną bezsilność i wyczerpanie.

Od 5 maja do 5 czerwca prowadzona będzie zbiórka butelek wody, a także kostek mydła, mydła w płynie, jednorazowych maszynek do golenia oraz ręczników. Tym samym Grupa Zalewski nie zapomina szczególnie o bezdomnych w Mławie, których Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie pozbawił możliwości kąpieli i dbania o higienę osobistą likwidując łaźnie,a jej pomieszczenia zamieniając na biuro dla swoich pracowników ośrodka.

Wraz z akcją „BUTELKA WODY DLA BEZDOMNYCH” Grupa Zalewski zamierza uruchomić przenośną kabinę z prysznicem, która wraz z patrolem docierać będzie w miejsca koczowania osób bezdomnych i zapewni ludziom bez dachu nad głową możliwość zadbania o czystość. Całość projektu przenośnej patrolowej kabiny prysznicowej zostanie sfinansowana przez Grupę Zalewski ze środków prywatnych.

Mieszkańcy Mławy, Działdowa oraz okolic mogę wesprzeć akcję „BUTELKA WODY DLA BEZDOMNYCH” poprzez dostarczenie wody gazowanej i niegazowanej i wyżej wymienionych środków higieny osobistej do biura Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie ul. Spichrzowa 2 (nad sklepem Nastolatek) wcześniej kontaktując się z patrolem pod numerem tel. 690 130 139. Grupa Zalewski dziękuje z góry za okazane wsparcie i pomoc.

autor: Grupa Zalewski

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Zbliża się kolejna edycja akcji „BUTELKA WODY DLA BEZDOMNYCH”"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Magnus
Gość

Bardzo dobra i madra akcja.
Goraco pozdrawiam inicjatora tej akcji Pana Mariusza Zalewskiego.

Andrzej
Gość

a co ze studnią w rynku ?? woda jest zdatna do picia ?

wpDiscuz