Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
meblolux

Zbliża się kolejna edycja akcji „BUTELKA WODY DLA BEZDOMNYCH”


Zbliża się kolejna edycja akcji „BUTELKA WODY DLA BEZDOMNYCH”, która rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do 15 sierpnia, a jej celem jak co roku będzie rozdawanie butelek wody osobom bezdomnym, których w czasie lata i upalnych temperatur napotkają wolontariusze Grupy Zalewski w czasie dziennych i nocnych patroli. Jak co roku akcją objęte zostaną dwa miasta Mława i Działdowo.Handemade with love Lucky&Berry

W 2016 roku rozdano bezdomnym lub zostawiono w miejscach ich koczowania ponad 79 butelek z zimną wodą. Grupa Zalewski cały czas informuje, że nie tylko mróz, ale także wysokie dodatnie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia osób bezdomnych, gdyż szczególnie w tych dniach człowiek koczujący na ulicy narażony jest na własną bezsilność i wyczerpanie.

Od 5 maja do 5 czerwca prowadzona będzie zbiórka butelek wody, a także kostek mydła, mydła w płynie, jednorazowych maszynek do golenia oraz ręczników. Tym samym Grupa Zalewski nie zapomina szczególnie o bezdomnych w Mławie, których Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie pozbawił możliwości kąpieli i dbania o higienę osobistą likwidując łaźnie,a jej pomieszczenia zamieniając na biuro dla swoich pracowników ośrodka.

Wraz z akcją „BUTELKA WODY DLA BEZDOMNYCH” Grupa Zalewski zamierza uruchomić przenośną kabinę z prysznicem, która wraz z patrolem docierać będzie w miejsca koczowania osób bezdomnych i zapewni ludziom bez dachu nad głową możliwość zadbania o czystość. Całość projektu przenośnej patrolowej kabiny prysznicowej zostanie sfinansowana przez Grupę Zalewski ze środków prywatnych.

Mieszkańcy Mławy, Działdowa oraz okolic mogę wesprzeć akcję „BUTELKA WODY DLA BEZDOMNYCH” poprzez dostarczenie wody gazowanej i niegazowanej i wyżej wymienionych środków higieny osobistej do biura Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Mławie ul. Spichrzowa 2 (nad sklepem Nastolatek) wcześniej kontaktując się z patrolem pod numerem tel. 690 130 139. Grupa Zalewski dziękuje z góry za okazane wsparcie i pomoc.

autor: Grupa Zalewski

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
Magnus
Gość
Magnus

Bardzo dobra i madra akcja.
Goraco pozdrawiam inicjatora tej akcji Pana Mariusza Zalewskiego.

Andrzej
Gość
Andrzej

a co ze studnią w rynku ?? woda jest zdatna do picia ?