Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Miasto już rozdysponowało 6 mln nadwyżki budżetowej, a to dopiero połowa


fot. archiwum


Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie najlepsze liceum na północnym Mazowszu

Ponad 12 mln zł nadwyżki budżetowej z roku ubiegłego wkrótce zostanie całkowicie rozdysponowane. Połowę tej kwoty ,według propozycji burmistrza, już rozdysponowała rada miasta na ostatniej sesji w dniu 25 kwietnia. Na jakie inwestycje?

Burmistrz Sławomir Kowalewski zarekomendował radzie przeznaczenie środków na następujące wydatki. Najpoważniejszym jest kwota 4,7 mln zł, przeznaczona na budowę Alei św. Wojciecha, biegnącej wzdłuż linii kolejowej. Kolejne inwestycje drogowe, to budowa ulicy Dźwigowej (720 tys.) i budowa parkingów w rejonie ulicy LG Electronics za 600 tys. zł oraz dofinansowanie w wysokości 240 tys. zł do powiatowej inwestycji – budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Nowowiejskiej z drogą krajową nr 7.

Podczas dyskusji towarzyszącej podejmowaniu uchwały budżetowej radny Henryk Kacprzak, po raz kolejny wnioskował o zaplanowanie i przeznaczenie środków na budowę boisk przy Szkole Podstawowej nr 7.

To fantastycznie, że takie cyfry padły. Nadwyżka wynosi 12 mln, ja od początku roku wnioskuję o budowę boisk przy szkole, która uczy tysiąc dzieciaków. Szkoła ma 26 lat, wszystko jest do remontu – apelował radny.  W swojej wypowiedzi nawiązał do przeznaczenia środków budżetowych na inwestycje drogowe służące zakładowi LG.

W zakładach mogą pracować zdrowe osoby. A zdrowe biorą się z uczniów chodzących też do tej szkoły – argumentował Henryk Kacprzak.

Propozycja radnego, spotkała się ze wstrzemięźliwą reakcją burmistrza.

Radnym zależy na inwestycjach w swoim okręgu wyborczym. Burmistrz musi postrzegać potrzeby całego miasta i ustalać hierarchię wniosków – odpowiadał radnemu burmistrz Kowalewski.

Na pewno jako pierwsze zawnioskuję o przeznaczenie środków na budowę placów zabaw przy dzisiejszych gimnazjach. Budowa każdego z nich to wydatek około 300 tys. zł. Ja uważam, że te place są pierwsze. A cała lista potrzeb w mieście to kwota ponad 140 mln zł. Jeszcze będziemy dzielić środki  na koniec maja. Zachęcam do patrzenia na potrzeby całego miasta – argumentował burmistrz.

Podczas głosowania, zarówno nad uchwałą zmieniającą Wieloletnią Prognozę Finansową Miasta Mława, jak też uchwały budżetowej radny Kacprzak wstrzymał się od głosu. Pozostali radni zagłosowali za przyjęciem tych propozycji. Oznacza to, że jeszcze w tym roku ruszą trzy duże inwestycje drogowe. Dwie z nich zlokalizowane są w okolicach LG. Jeżeli doliczyć również planowaną przez powiat w tym roku przebudowę odcinka ulicy Nowej, będą to trzy inwestycje służące głównie potrzebom komunikacyjnym firm zlokalizowanych w dzielnicy przemysłowej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

14
KOMENTARZE

avatar
1500
MŁWIAK
Gość
MŁWIAK

A NA OSIEDLU KSIĄŻĄT MAZOWIECKI BRAK OD POCZĄTKU PRZED BLOKAMI 29 PARKINGÓW I LUDZIE PARKUJĄ NA ŁĄCE DLA NICH NIE MA PIENIĘDZY W BUDŻECIE A DLA LG,JEST-PRZECIEŻ TO FIRMĘ STAĆ. BURMISTRZ I JEGO RADNI[BO CHYBA KARIEROWICZE NIE NASI] BO NIC DLA ZWYKŁYCH MIESZKAŃCÓW NIE ROBIĄ I NIE CHCĄ BO DOBRZE IM SIĘ POWODZI MIESZKANKA,CIEPŁE POSADKI-OT I NASZE WŁADZE MIASTA-POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Parking aleja komu to potrzebne ludzie chcą przejścia na drugą stronę torow

Po Pani stronie
Gość
Po Pani stronie

Jak to mozliwe, ze jedna z radnych jest wiceprzewodniczaca jednej z komisji w RM, przewodniczaca rady rodzicow oraz nauczycielka w szkole? Czy pani Pszczolkowska jest az tak znienaeidzona przez mlawsks koterie ?

Po Pani stronie
Gość
Po Pani stronie

Teraz zestawiam zestawiam ze soba dwa zdarzenia. Pierwsze to budowa Al. Sw. Wojciecha oraz drugie wydarzenie to zamysl budowy tunelu dla mieszkancow po drugiej stronie torow.
Wszystko to jawi sie jako obraz zaklamania wladzy, ktora twierdzi, ze nie ma kasy na tunel, ale na Al. juz tak. Poza tym, pragnie wyeliminowac sie katechetke, ktora walczy o ten tunel, walczy o skomunikowanie tego osiedla z reszta miasta. Widac, ze jej zabiegi nie podobaja sie wladzom miasta.

Olka
Gość
Olka

Aleja niezbędna dla dewelopera. A na radnej zemsta i na reszcie zatorzan też. Na kładkę czy tunel nie ma kasy a na parking dla lg jest. Komu on służyć będzie wszystkim mławianom czy tylko lg? Przecież to chore jest co on wyrabia. Na taczki go i do lasu

Piotr
Gość
Piotr

Trzeba spłacać pożyczki i obietnice od biznesu.

Zniesmaczony Mławiak
Gość
Zniesmaczony Mławiak

No tak, Mława już nie ma potrzeb (mamy świetne drogi, chodniki), więc pieniądze można oddawać prywaciarzom (LG). Brawo !!!

Znajacy
Gość
Znajacy

Zadajmy sobie wspolnie to jedno proste pytanie. Czyim czlowiekiem jest burmistrz Slawomir Kowalewski i komu ma sluzyc ?

Piotr
Gość
Piotr

Cyba nikt nie ma wątpliwości, że to twór mławskiego biznesu i o jego interesy dba.

Teflonowy burmistrz
Gość
Teflonowy burmistrz

To jest teflonowy twor. Jego osobie nie szkodzi zadna afera, zadne potkniecia i zle decyzje. Do niego nic nie przywiera, jak do teflonu podczas smazenia.

Pasażer
Gość
Pasażer

Może wreszcie powstanie Al. Św. Wojciecha i zapowiadany od dawna dworzec zintegrowany

Z daleka
Gość
Z daleka

Aleja za gruba kase donikad. Mogliby spozytkowac te pieniadze na budowe runelu dla Zatorzan.

Znajacy
Gość
Znajacy

Mamy tyle nadwyzki i mozliwosci pozyskania konkretnych poeniedzy z zewnatrz, a jednoczesnie wszystko oddajemy w rece prywatnego, zagranicznego kapitalu.

Radna
Gość
Radna

Jak z milionem na Mławską Orkiestrę Dętą. Dzieci nie mają na czym się uczyć grać.