Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Uczniowie Gimnazjum nr 1 na podsumowaniu roku czytelniczego 2016


27 kwietnia 2017 roku młodzież z klasy Ia Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mławie wzięła udział w spotkaniu czytelniczym  pt. ,,Przyjaciel Książek” w Miejskiej Bibliotece Publicznej m. Bolesława Prusa w Mławie. Zostało ono zorganizowane z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

KSP Mława nabór

Na wstępie imprezy przypomniane zostały zalety czytania książek i ich wpływ na rozwój osobowości człowieka od najmłodszych lat. Następnie nastąpiło uhonorowanie najaktywniejszych czytelników 2016 roku w poszczególnych oddziałach i filiach biblioteki, po którym głos zabrał dziennikarz, redaktor i pisarz pan Jan Grzegorczyk.

Nie sposób nie przecenić wartości tego spotkania dla młodzieży. Zobaczyła, że zainteresowanie książką zaczyna się już w momencie, gdy dziecku nieposiadającemu jeszcze tej umiejętności czytają rodzice, np. bajki. O tym fakcie przekonywali nagrodzeni z Oddziału dla Dzieci.

Natomiast gość specjalny przybliżył postać oraz autorytet moralny Ojca Jana Góry. Zawarł również  przesłanie, iż każdy człowiek powinien próbować przekraczać granice swoich możliwości. W ten sposób uczniowie zostali zachęceni do czytania oraz  pracy nad sobą. Zadowoleni z miło spędzonego popołudnia planują udział w kolejnych spotkaniach czytelniczych w szkole i poza nią.

źródło i zdjęcia: Gimnazjum nr 1 w Mławie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz