Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zaproszenie na Święto Narodowe Trzeciego Maja


Święto Narodowe Trzeciego Maja ustanowiono w 1919 r. oraz ponownie w 1990, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Od ubiegłego roku w Mławie obchodom tego święta towarzyszy organizowany przez harcerzy Festyn „ Wszyscy jesteśmy biało – czerwoni”. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.


ksp Mława
Reklama

Obchody Święta w dniu 3 maja 2017 r. odbędą się według następującego programu:

10.30 – Msza Św. w Kościele Matki Bożej Królowej Polski

11.30 – Uroczysty przemarsz pod Dąb Niepodległości w Parku Miejskim

12.00 – Przemówienie okolicznościowe, złożenie kwiatów pod Głazem „Niepodległości”

Festyn „Wszyscy jesteśmy biało – czerwoni”

Bezpośrednio po zakończeniu uroczystości patriotyczno – religijnych Święta Konstytucji, Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Mławie zaprasza na piknik pod hasłem „Wszyscy jesteśmy biało – czerwoni”, który odbędzie się na terenie parku oraz estrady.

W ramach narodowego święta oraz w nawiązaniu do Dnia Flagi, przypadającego dzień wcześniej, 2 maja, przygotowanych zostało wiele atrakcji, z których będą mogły skorzystać całe rodziny.

Przy estradzie zostanie umieszczona ścianka wspinaczkowa. Zachęcamy dzieci, po uzyskaniu pisemnej zgody rodziców, opiekunów, młodzież, ale i dorosłych do wypróbowania swoich sił.

Inne atrakcje to malowanie orła – godła RP, malowanie twarzy, lepienie z modeliny przypinek, turniej wiedzy pona nazwą „Kocham Cię Polsko”. Dla chętnych drużyn Street Soccer, turniej w piłką nożną z atrakcyjnymi nagrodami. W przerwach konkurs na rozpoznawanie tytułów piosenek.

Zachęcamy również mieszkańców naszego miasta do udekorowania naszych posesji w barwy narodowe, rozwieśmy biało czerwone flagi, okażmy naszą dumę narodową eksponując barwy narodowe.

źródło: UMM

oprac: red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x