Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Maleje bezrobocie, maleje liczba osób odwiedzających targi pracy


27 kwietnia, w Mławskiej Hali Sportowej, odbyła się siódma edycja Mławskich Targów Pracy. To cyklicznie organizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Mławie forma przybliżenia pracodawców i potencjalnych pracowników, pozwalająca na bezpośredni i niestresujący kontakt obu stron. Swoje stoiska miały m.in. Urząd Skarbowy, ZUS,  Państwowa Inspekcja Pracy, Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.


W tym roku mławski PUP szacuje, że targi odwiedziło około tysiąca osób zainteresowanych podjęciem, bądź zmianą dotychczasowej pracy. Jak co roku oprócz pracodawców, na stoiskach spotkać można pracowników różnych instytucji i urzędów, udzielających porad i konsultacji.

Według danych urzędu pracy, na koniec marca 2017 roku bez pracy pozostaje w powiecie mławskim 2731 osób, w tym 1488 kobiet. Podczas targów oferowano 753 oferty pracy. Tak jak w ubiegłym roku znaczną ich część stanowiło oferty pracy w policji (192 miejsca) i w wojsku (100 miejsc). Wysokie było również zapotrzebowanie na pracowników do pracy za granicą kraju.

red.

« 1 z 2 »

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
bylam widzilam
bylam widzilam
4 lata temu

Byłam ze znajomą i jak najbardziej popieram takie inicjatywy. Też odniosłam wrażenie, że osób zainteresowanych było mniej niż w zeszłym roku. Bezrobotnych ubywa chyba wszędzie, ale z tą szansą na zatrudnienie różnie bywa..

Mława
Mława
4 lata temu

Natomiast nie maleje liczba zapracowanych urzędasów. Wystarczy zajrzeć do Lidla jak jest nowy towar ,można tam spotkać pracowników wszystkich szczebli Starostwa ,Urzędu Miasta MOPS-u p.dyrektorkę przedszkola .Pełna gama zapracowanych ludzi

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Pan syn starosty rozpoczął kampanię wyborczą trochę chya sie panu cos poylilo

Emmka
Emmka
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Cóż, wybory za rok i trochę… trzeba zacząć pokazywać się na Mławie…

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x