Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Sygnalizacja świetlna na Nowowiejskiej już o krok


Rada miasta zapisała w budżecie 240 tyś. zł z przeznaczeniem na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Nowowiejskiej z drogą krajową nr 7. To bardzo niebezpieczne skrzyżowanie, na którym dochodziło do wielu, również śmiertelnych wypadków.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W ostatnim czasie szczególnie mocno zabiegali o takie rozwiązanie zabiegały osoby mieszkające po drugiej stronie „siódemki”. To właśnie przede wszystkim oni, muszą codziennie kilka czy kilkanaście razy przejeżdżać przez to skrzyżowanie, dzielące ich od centrum miasta. W ubiegłym roku zebrali ponad tysiąc podpisów pd petycją do samorządów o zamontowanie na tym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. O tę sygnalizację szczególnie walczyli Anna Rząp z Nowej Wsi i Zbigniew Bukowski z Dębska.

Początkowo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zarządzająca DK nr 7 nie zgadzała się na takie rozwiązanie. W ubiegłym roku ugięła się jednak i zmieniła zdanie. W wyrażonej zgodzie określiła warunki techniczne, jakie należy spełnić budując tę sygnalizację. Warunkiem tej zgody było również, aby samorządy na własny koszt wykonały tę inwestycję. Mławskie starostwo zarządzające drogą powiatową, w ciągu której znajduje się ulica Nowowiejska oszacowało całkowite koszty budowy sygnalizacji świetlnej na kwotę około 480 tys. zł. Samorząd miejski i powiatowy ustalił, że solidarnie poniosą koszty po połowie.

Teoretycznie nie ma już przeszkód, aby myśleć już o konkretnych działaniach.

 Na sesji w dniu 25 kwietnia miasto już zapisało połowę szacowanej kwoty w budżecie. Na razie takiego zapisu w swoim budżecie nie ma samorząd powiatowy. – Przypadającą na powiat kwotę około 240 tys. chcemy uzyskać z oszczędności z zaplanowanych przetargów – mówi starosta Włodzimierz Wojnarowski.

Tak więc do rozpoczęcia tej inwestycji pozostał jeszcze jeden krok.

JK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
kot

Super, czyli 3 x światła na mławskim odcinku 7. To będą kierowcy się cieszyć- zwłaszcza ci, jadący kilkaset kilometrów np. z Katowic do Gdańska. Światła co kilka kilometrów -będzie wiadomo, ze to Mława , pomimo, że jest to pewnie konieczne dla bezpieczeństwa Mieszkańców okolicy. Na przejście podziemne nie ma co liczyć. Pozostaje mieć nadzieję, że może wreszcie wybudują tę nową 7, i przy okazji nie zapomną o pieszych i dojeżdżających do głównej drogi.