Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sygnalizacja świetlna na Nowowiejskiej już o krok


Rada miasta zapisała w budżecie 240 tyś. zł z przeznaczeniem na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Nowowiejskiej z drogą krajową nr 7. To bardzo niebezpieczne skrzyżowanie, na którym dochodziło do wielu, również śmiertelnych wypadków.


W ostatnim czasie szczególnie mocno zabiegali o takie rozwiązanie zabiegały osoby mieszkające po drugiej stronie „siódemki”. To właśnie przede wszystkim oni, muszą codziennie kilka czy kilkanaście razy przejeżdżać przez to skrzyżowanie, dzielące ich od centrum miasta. W ubiegłym roku zebrali ponad tysiąc podpisów pd petycją do samorządów o zamontowanie na tym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. O tę sygnalizację szczególnie walczyli Anna Rząp z Nowej Wsi i Zbigniew Bukowski z Dębska.

Początkowo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zarządzająca DK nr 7 nie zgadzała się na takie rozwiązanie. W ubiegłym roku ugięła się jednak i zmieniła zdanie. W wyrażonej zgodzie określiła warunki techniczne, jakie należy spełnić budując tę sygnalizację. Warunkiem tej zgody było również, aby samorządy na własny koszt wykonały tę inwestycję. Mławskie starostwo zarządzające drogą powiatową, w ciągu której znajduje się ulica Nowowiejska oszacowało całkowite koszty budowy sygnalizacji świetlnej na kwotę około 480 tys. zł. Samorząd miejski i powiatowy ustalił, że solidarnie poniosą koszty po połowie.

Teoretycznie nie ma już przeszkód, aby myśleć już o konkretnych działaniach.

 Na sesji w dniu 25 kwietnia miasto już zapisało połowę szacowanej kwoty w budżecie. Na razie takiego zapisu w swoim budżecie nie ma samorząd powiatowy. – Przypadającą na powiat kwotę około 240 tys. chcemy uzyskać z oszczędności z zaplanowanych przetargów – mówi starosta Włodzimierz Wojnarowski.

Tak więc do rozpoczęcia tej inwestycji pozostał jeszcze jeden krok.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kot
kot
4 lata temu

Super, czyli 3 x światła na mławskim odcinku 7. To będą kierowcy się cieszyć- zwłaszcza ci, jadący kilkaset kilometrów np. z Katowic do Gdańska. Światła co kilka kilometrów -będzie wiadomo, ze to Mława , pomimo, że jest to pewnie konieczne dla bezpieczeństwa Mieszkańców okolicy. Na przejście podziemne nie ma co liczyć. Pozostaje mieć nadzieję, że może wreszcie wybudują tę nową 7, i przy okazji nie zapomną o pieszych i dojeżdżających do głównej drogi.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x