Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Stupsk. Stypendium dla najlepszych sportowców


Po raz pierwszy najlepsi sportowcy z terenu Gminy Stupsk nagrodzeni zostali okresowym stypendium sportowym przyznanym przez wójta gminy – Jacka Świderskiego. Wśród wyróżnionych sportowców znaleźli się:


Krzysztof Klicki – zawodnik CLKS Mazovia Ciechanów, członek Kardy Narodowej w podnoszeniu ciężarów, brązowy medalista Mistrzostw Polski , uczestnik Mistrzostw Europy Seniorów.

Eryk Grabowski – zawodnik kadry mazowieckiej oraz kadry COOZPN , wybrany najlepszym piłkarzem turnieju o Puchar Prezesa  Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie.

Konrad Nosarzewski – brązowy medalista w międzynarodowych zawodach biegowych – Amber Expo Półmaraton Gdański w 2016 roku posiadający drugą klasę sportową.

Aby uzyskać stypendium zawodnicy biorący udział we współzawodnictwie sportowym muszą spełnić szereg wymagań formalnych, które określone zostały w uchwale Rady Gminy Stupsk we wrześniu roku ubiegłego.

„ … aktywność fizyczna w dzisiejszych czasach ma dużą konkurencję w  łatwej i przyjemnej formie komputerów i komórek,  nie jest to oczywiście nic złego, pod warunkiem, że nie zostaniemy w tyle i będziemy dbać jednocześnie o wzrost jakości sportu skupiając się miedzy innymi na najmłodszych…staramy się w miarę swoich możliwości wspomagać i promować sport wśród mieszkańców Gminy Stupsk z czego też wynika nasza decyzja o wprowadzeniu okresowych stypendiów sportowych dla najbardziej utalentowanych mieszkańców …”  – mówi wójt gminy Stupsk Jacek Świderski

Stypendyści przez najbliższy rok otrzymywać będą comiesięczne wsparcie finansowe w wysokości 200 zł z przeznaczeniem na dalszy rozwój swojej kariery sportowej.

źródło i fot. UG Stupsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x