Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Stupsk. Stypendium dla najlepszych sportowców


Po raz pierwszy najlepsi sportowcy z terenu Gminy Stupsk nagrodzeni zostali okresowym stypendium sportowym przyznanym przez wójta gminy – Jacka Świderskiego. Wśród wyróżnionych sportowców znaleźli się:

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Krzysztof Klicki – zawodnik CLKS Mazovia Ciechanów, członek Kardy Narodowej w podnoszeniu ciężarów, brązowy medalista Mistrzostw Polski , uczestnik Mistrzostw Europy Seniorów.

Eryk Grabowski – zawodnik kadry mazowieckiej oraz kadry COOZPN , wybrany najlepszym piłkarzem turnieju o Puchar Prezesa  Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie.

Konrad Nosarzewski – brązowy medalista w międzynarodowych zawodach biegowych – Amber Expo Półmaraton Gdański w 2016 roku posiadający drugą klasę sportową.

Aby uzyskać stypendium zawodnicy biorący udział we współzawodnictwie sportowym muszą spełnić szereg wymagań formalnych, które określone zostały w uchwale Rady Gminy Stupsk we wrześniu roku ubiegłego.

„ … aktywność fizyczna w dzisiejszych czasach ma dużą konkurencję w  łatwej i przyjemnej formie komputerów i komórek,  nie jest to oczywiście nic złego, pod warunkiem, że nie zostaniemy w tyle i będziemy dbać jednocześnie o wzrost jakości sportu skupiając się miedzy innymi na najmłodszych…staramy się w miarę swoich możliwości wspomagać i promować sport wśród mieszkańców Gminy Stupsk z czego też wynika nasza decyzja o wprowadzeniu okresowych stypendiów sportowych dla najbardziej utalentowanych mieszkańców …”  – mówi wójt gminy Stupsk Jacek Świderski

Stypendyści przez najbliższy rok otrzymywać będą comiesięczne wsparcie finansowe w wysokości 200 zł z przeznaczeniem na dalszy rozwój swojej kariery sportowej.

źródło i fot. UG Stupsk

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500