Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sprawdź punkty karne w internecie. Nie daj się nabrać na fałszywe strony!


Od 24 kwietnia br. Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło internetową możliwość sprawdzenia ile punktów karnych zebrał kierowca. Zanim jeszcze pojawił się rządowy projekt pojawiły się fałszywe strony, oferujące również możliwość uzyskania takiej informacji, ale dopiero po podaniu danych, a bywa też że po wniesieniu opłaty. W związku z tą sytuacją Ministerstwo Cyfryzacji zamieściło na swojej stronie ostrzegawczy komunikat.


Punkty karne online – uwaga na fałszywe strony!

Przypominamy, że e-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem portalu Obywatel.gov.pl i  można ją zrealizować całkowicie darmowo.

Do sprawdzenia punktów karnych drogą elektroniczną potrzebny jest tylko Profil Zaufany (eGO). Usługa nie wymaga udostępniania żadnych danych osobowych.

Wszelkie inne strony www, które „oferują” rzekome informacje o stanie punktów karnych, w zamian za podanie jakichkolwiek danych lub wniesienie jakiejkolwiek opłaty, należy traktować z dużą ostrożnością, ponieważ może to być próba wyłudzenia danych lub pieniędzy.

Pamiętajmy, że najłatwiej potwierdzić naszą tożsamość korzystając z bankowości elektronicznej. Ministerstwo założyło bowiem, że podczas zakładania konta bankowego nasze dane osobowe są szczegółowo zweryfikowane. Tak więc po zalogowaniu się do naszego konta bankowego należy znaleźć formularz umożliwiający założenie profilu zaufanego, a następnie wypełnić go. Profil zostanie założony automatycznie. Obecnie z takiej drogi skorzystać mogą klienci czterech banków: PKO BP, Inteligo, ING oraz Millennium Bank, albo mają konto na platformie usług Poczty Polskiej Envelo.

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada, że już wkrótce – w czerwcu 2018 roku uruchomiona zostanie druga, poprawiona odsłona Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Zapowiada również możliwość korzystania z innych przydatnych usług, takich jak np. usługa przypominania SMS-em o zbliżającym się terminie obowiązkowego przeglądu technicznego pojazdu, przypomnienie o terminie wygaśnięcia polisy OC. Pracodawcy będą mieli możliwość sprawdzenia przez internet, czy pracownik posiada prawo jazdy kategorii odpowiedniej do wymogów na danym stanowisku pracy. Będzie też mógł sprawdzić, czy pracownikowi nie zatrzymano prawa jazdy.

red.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x