Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pijani kierowcy na drogach to śmiertelne zagrożenie


Kampania „Przeciw pijanym kierowcom 2017″ – Reaguj, nim będzie za późno.


Pijani kierowcy na drogach to śmiertelne zagrożenie. Pomimo ciągłych kontroli na drogach i zapowiadanych przez policję akcji, wciąż nie brakuje osób, które po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę. W walce z nietrzeźwymi kierowcami konieczna jest społeczna reakcja.

W 2016 roku mławscy policjanci zatrzymali  159 nietrzeźwych kierujących, rok wcześniej 180. Wśród tych osób byli również Ci, którzy już wcześniej stracili prawo jazdy za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.  Zdecydowana większość zatrzymanych to mężczyźni.

Mławska policja od kilku lat, wspólnie z Burmistrzem Miasta Mława, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie oraz Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych prowadzi kampanię społeczną „Przeciw pijanym kierowcom”. Tegoroczna edycja  zwraca uwagę na tragedię ofiar pijanych kierowców, które przez nieodpowiedzialność innych straciły życie, zdrowie i swoje marzenia.  Akcja ruszyła 24 kwietnia i potrwa do końca roku. Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę mieszkańców na problem nietrzeźwych kierujących. Wielu tragedii na drodze, spowodowanych przez pijanych za kierownicą udałoby się uniknąć, gdyby zareagowali świadkowie.  Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu 997 i przekazać informację, chociażby anonimowo.

Na potrzeby  kampanii powstały specjalne ulotki, które  trafią do mieszkańców podczas spotkań z policjantami oraz prowadzonych kontroli drogowych. Materiały edukacyjno – informacyjne otrzymają także uczniowie szkół  ponadgimnazjalnych, podczas specjalnych zajęć, poświęconych bezpieczeństwu na drodze.

Organizatorzy kampanii apelują – Reaguj, nim będzie za późno.  Twoje zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy może uratować czyjeś życie, zdrowie, czyjeś marzenia. Nie bądź obojętny. Jeśli widzisz, że ktoś kto wcześniej pił alkohol zamierza kierować samochodem, zataczając się wsiada do auta –  REAGUJ. Jeśli trzeba odbierz mu kluczyk. Jeśli sam nie jesteś w stanie interweniować –  WEZWIJ POLICJĘ.  

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Teflonowy burmistrz
Teflonowy burmistrz
4 lata temu

Dyrektor Domu Kultury moglaby stac sie twarza tej zacnej i potrzebnej kampanii. Panie Burmistrzu do dziela, moze miec pan szanse na kolejny lans.

JFK
JFK
4 lata temu

Trafna kampania bilbord przy mdk u wstrzelony w dziesiątkę

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x