Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Bez wygranej, z punktem tylko Radzanów

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Fatalnie dla naszych zespołów w A-klasie układają się zmagania w rundzie wiosennej. Zarówno Konopianka, jaki i Żak Szreńsk nie zdobyły jeszcze punktu, mimo że za nami już cztery kolejki. Szczególnie sytuacja szreńszczan stała się dramatyczna.

Zespół z Konopek to jedna z rewelacji pierwszej części sezonu. Po słabym początku zaczął gromadzić punkty seryjnie. Efekt był taki, że jesień zakończył na piątym miejscu. Do lidera z Sypniewa tracił zaledwie sześć oczek.

Niestety na razie powrót podopiecznych Mariusza Mikłowskiego do rywalizacji po zimowej przerwie jest nieudany. Konopianka poniosła cztery porażki z rzędu – w niedzielne popołudnie nie dała rady przedostatniej w tabeli Jutrzence Unieck. O meczu przesądziła akcja z 40 minuty. Rafał Szwejkowski zatrzymał uderzenia Krzysztofa Kozłowskiego.

Zespół ze Szreńska rywalizował z liderem z Płońska. Po dziewięciu minutach przegrywał już 0:3. Ostatecznie podopieczni Marka Dobrowolskiego polegli 1:4. Honorowe trafienie za sprawą skutecznego strzału z rzutu karnego zaliczył Patryk Gosik.

Słabo spisali się także nasi reprezentanci w B-klasie. Wkra Radzanów objęła nawet prowadzenie, ale ostatecznie musiała się ratować przed przegraną. W drugiej minucie doliczonego czasu do remisu 2:2 doprowadził Jarosław Szczepański. Wcześniej na listę strzelców wpisał się Krzysztof Dziurlikowski.

Dzierzgowska Tamka wybrała się na boisko wicelidera z Pokrzywnicy. Nawet w najczarniejszych snach nie przypuszczali, że przegrają w tak okazałych rozmiarach. Gospodarze triumfowali aż 8:3. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Michał Zbysiński (dwie) i Tomasz Grzybowski.

W następnej kolejce Żak zagra na swoim terenie z Pełtą Karniewo,  a Konopianka powalczy na wyjeździe z Gryfem Kownaty Żedowe. Natomiast w B-klasie oba nasze zespoły wcielą się w rolę gospodarza. Wkra podejmie rezerwy Wkry Żuromin, a Tamka Opię Opinogóra.

A-klasa

Konopianka Konopki  – Jutrzenka Unieck 0:1 (0:1)

Konopianka: Szwejkowski – Zadrożny (80. Grabowski), Mikłowski, Kosiewicz, Marach, Skura (46 Zając), K. Nosarzewski, M. Nosarzewski, Łapuć, Lis (80. Smaga), Pietruś

PAF Płońsk – Żak Szreńsk 4:1 (3:1)

Żak: Zakrzewski (Borkowski) – Piskorski, Szpinda, Rybicki, Rutkowski – D. Pisarkiewicz (Kalinowski), Gosik, K. Dwużnik (Ostolski), Kordalski (Gesek), Barański, Rudnicki

Pozostałe wyniki XVII kolejki: Orzeł – Kurpik 5:2, Wąsewo – Kryształ 5:3, Mazowsze – Korona 2:2, , Pełta – Gryf 0:5, Rzekunianka – Świt 3:2

B-klasa

GKS Pokrzywnica – Tamka Dzierzgowo 8:3 (5:2)

Tamka: Miałki – Woźniak, A. Krajewski, Dąbrowski, Lignowski (72. Sobiecki), Grzybowski, D. Krajewski (35. Zaborowski), Wójtowicz, Zbysiński, Szypulski (46. Czaplicki), Bartoszczyk (46. Jakóbiak)

Opia Opinogóra – Wkra Radzanów 2:2 (1:1)

Wkra: Żółtowski – Marcin Keczmerski, Krogulski, Pieńkowski, Wojdowski (Michał Keczmerski), Bieniewicz (Pakuszewski), Rutecki, Czernik, Strzelec, Kalinowski, Dziurlikowski (Szczepański)

Pozostałe wyniki XII kolejki: Gumino – Wkra II 2:4, Gladiator – Orlęta 2:1, MKS II – Żbik II 3:6