meblolux

Bez wygranej, z punktem tylko Radzanów

Fatalnie dla naszych zespołów w A-klasie układają się zmagania w rundzie wiosennej. Zarówno Konopianka, jaki i Żak Szreńsk nie zdobyły jeszcze punktu, mimo że za nami już cztery kolejki. Szczególnie sytuacja szreńszczan stała się dramatyczna.

Zespół z Konopek to jedna z rewelacji pierwszej części sezonu. Po słabym początku zaczął gromadzić punkty seryjnie. Efekt był taki, że jesień zakończył na piątym miejscu. Do lidera z Sypniewa tracił zaledwie sześć oczek.

Niestety na razie powrót podopiecznych Mariusza Mikłowskiego do rywalizacji po zimowej przerwie jest nieudany. Konopianka poniosła cztery porażki z rzędu – w niedzielne popołudnie nie dała rady przedostatniej w tabeli Jutrzence Unieck. O meczu przesądziła akcja z 40 minuty. Rafał Szwejkowski zatrzymał uderzenia Krzysztofa Kozłowskiego.

Zespół ze Szreńska rywalizował z liderem z Płońska. Po dziewięciu minutach przegrywał już 0:3. Ostatecznie podopieczni Marka Dobrowolskiego polegli 1:4. Honorowe trafienie za sprawą skutecznego strzału z rzutu karnego zaliczył Patryk Gosik.

Słabo spisali się także nasi reprezentanci w B-klasie. Wkra Radzanów objęła nawet prowadzenie, ale ostatecznie musiała się ratować przed przegraną. W drugiej minucie doliczonego czasu do remisu 2:2 doprowadził Jarosław Szczepański. Wcześniej na listę strzelców wpisał się Krzysztof Dziurlikowski.

Dzierzgowska Tamka wybrała się na boisko wicelidera z Pokrzywnicy. Nawet w najczarniejszych snach nie przypuszczali, że przegrają w tak okazałych rozmiarach. Gospodarze triumfowali aż 8:3. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Michał Zbysiński (dwie) i Tomasz Grzybowski.

W następnej kolejce Żak zagra na swoim terenie z Pełtą Karniewo,  a Konopianka powalczy na wyjeździe z Gryfem Kownaty Żedowe. Natomiast w B-klasie oba nasze zespoły wcielą się w rolę gospodarza. Wkra podejmie rezerwy Wkry Żuromin, a Tamka Opię Opinogóra.

A-klasa

Konopianka Konopki  – Jutrzenka Unieck 0:1 (0:1)

Konopianka: Szwejkowski – Zadrożny (80. Grabowski), Mikłowski, Kosiewicz, Marach, Skura (46 Zając), K. Nosarzewski, M. Nosarzewski, Łapuć, Lis (80. Smaga), Pietruś

PAF Płońsk – Żak Szreńsk 4:1 (3:1)

Żak: Zakrzewski (Borkowski) – Piskorski, Szpinda, Rybicki, Rutkowski – D. Pisarkiewicz (Kalinowski), Gosik, K. Dwużnik (Ostolski), Kordalski (Gesek), Barański, Rudnicki

Pozostałe wyniki XVII kolejki: Orzeł – Kurpik 5:2, Wąsewo – Kryształ 5:3, Mazowsze – Korona 2:2, , Pełta – Gryf 0:5, Rzekunianka – Świt 3:2

B-klasa

GKS Pokrzywnica – Tamka Dzierzgowo 8:3 (5:2)

Tamka: Miałki – Woźniak, A. Krajewski, Dąbrowski, Lignowski (72. Sobiecki), Grzybowski, D. Krajewski (35. Zaborowski), Wójtowicz, Zbysiński, Szypulski (46. Czaplicki), Bartoszczyk (46. Jakóbiak)

Opia Opinogóra – Wkra Radzanów 2:2 (1:1)

Wkra: Żółtowski – Marcin Keczmerski, Krogulski, Pieńkowski, Wojdowski (Michał Keczmerski), Bieniewicz (Pakuszewski), Rutecki, Czernik, Strzelec, Kalinowski, Dziurlikowski (Szczepański)

Pozostałe wyniki XII kolejki: Gumino – Wkra II 2:4, Gladiator – Orlęta 2:1, MKS II – Żbik II 3:6