Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Powiatowy Turniej BRD 2017 – Radzanów niepokonany


Znamy laureatów 40 Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęło 13 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjalnych pow. mławskiego. Niepokonane w obu kategoriach wiekowych okazały się drużyny z Radzanowa.


Jan Maria Jackowski
Reklama

Gospodarzem Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym   był Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie. Turniej otworzyła dyrektor szkoły pani Joanna Wyszkowska oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mławie nadkom. Krzysztof Hincman. Do rywalizacji stanęło 48 zawodników w 13 drużynach – do pokonania mieli trudny, rowerowy tor przeszkód, test wiedzy oraz sprawdzian wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowany przez Straż Pożarną.  Po emocjonującej rywalizacji w  kategorii: szkoły podstawowe, zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Radzanowie, na drugim miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej w Turzy Małej, 3 miejsce zdobyła drużyna gospodarzy.

W kategorii  gimnazja,  najwyższa lokatę wywalczyła drużyna z Gimnazjum w Radzanowie,   zaraz za nią uplasował się zespół z Gimnazjum w Wieczfni Kościelnej. Trzecie miejsce zdobyli gimnazjaliści ze szkoły w Niedzborzu.

Spośród wszystkich startujących uczestników, jury przyznało dwie nagrody indywidualne. Tytuł najlepszego zawodnika wywalczył Adam Jaroszewski ze Szkoły Podstawowej w Radzanowie. Najlepszy w kategorii –  gimnazja,  okazał się Dominik Schodowski  z Gimnazjum w Radzanowie. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne  nagrody.

Organizatorem 40 Powiatowego Turnieju BRD była Komenda Powiatowa Policji w Mławie we współpracy z samorządem lokalnym oraz Powiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Mławie.

Hasłem przewodnim turnieju było bezpieczeństwo rowerzystów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Turniej wpisał się w cele kampanii „ Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Drużyny, które w eliminacjach powiatowych zajęły I i II miejsca, będą reprezentowały powiat mławski podczas etapu rejonowego  18  maja z Miejskim zespole Szkół Nr 1 w Ciechanowie.

źródło i zdjęcia: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x