Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Policyjna akcja „Mój rower – moje życie”


Mławska policja przyłączyła się do ogólnopolskiej akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo”, poświęconej  bezpieczeństwu rowerzystów. Cel działań to oczywiście poprawa bezpieczeństwa miłośników jednośladów. Już od soboty, w ramach akcji, policjanci prowadzą działania „Mój rower- Moje życie”, które potrwają aż do 22 września.


W sezonie wiosenno- letnim, coraz chętniej przesiadamy się z samochodu na rower –  to bardzo dobra tendencja. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie i przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Tymczasem co roku kierowcy narzekają na zachowanie rowerzystów, a rowerzyści na kierujących pojazdami. Problem stanowi również wjeżdżanie rowerzystów na chodnik lub przejście dla pieszych oraz wchodzenie pieszych na ścieżkę rowerową – warto zatem przypomnieć o bezpiecznych zachowaniu uczestników ruchu drogowego. Do końca sezonu rowerowego będą to czynić policjanci, zaangażowani w działania prewencyjno – kontrolne, ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa rowerzystom.

Policjanci, podczas działań będą mieli pod szczególnym nadzorem zachowanie rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Zapowiadają także kary dla kierowców samochodów, którzy w sposób nieprawidłowy zachowują się w stosunku do rowerzystów i motocyklistów. Sprawdzany będzie również stan trzeźwości. Podczas kontroli policjanci sprawdzą oświetlenie i wyposażenie jednośladu oraz to czy młody rowerzysta posiada kartę rowerową. Sprawdzane będą także uprawnienia do kierowania motorowerami i motocyklami. Policjanci skupia się także na ujawnianiu nieprawidłowej infrastruktury drogowej, która zagraża bezpieczeństwu rowerzystów.

Celem takich działań jest przede wszystkim ograniczenie  zdarzeń drogowych z udziałem kierujących jednośladami oraz ogólna poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci promować będą bezpieczeństwo rowerzystów przy każdej możliwej okazji – a zatem  również podczas pikników profilaktycznych, spotkań z dziećmi i młodzieżą, akcji znakowania rowerów.

Najbliższe działania profilaktyczne poświęcone edukacji najmłodszych uczestników ruchu drogowego już w najbliższą środę 26 kwietnia – to Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, podczas którego, poza rowerowym torem przeszkód, uczestników czeka test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. W turnieju wezmą udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu powiatu mławskiego – do zobaczenia w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x