Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ks. proboszcz Jan Cegłowski informuje w kościele o zawieszeniu katechetki


O sprawie zawieszenia w czynnościach nauczyciela katechetki ze SP nr 4 na Wólce informował w ogłoszeniach parafialnych podczas wczorajszych (niedzielnych) mszy św. proboszcz parafii pw. Św. Jana Kantego w Mławie ks. Jan Stanisław Cegłowski.


Ks. proboszcz poinformował parafian, że do czasu wyjaśnienia podnoszonych przez uczniów oskarżeń wobec wieloletniej katechetki przy tej parafii, zajęcia w klasach komunijnych poprowadzi druga z uczących w szkole katechetek, a dla pozostałych klas parafia szuka katechety. Zauważył, że został postawiony w bardzo trudnej sytuacji, gdyż do zawieszenia doszło na miesiąc przed komunią, a w związku z tym przygotowania dzieci do tej uroczystości podejmie się sam po powrocie ze szpitala. Mówiąc o zawieszonej katechetce, podkreślił, że cieszyła się dobrą opinią i przez okres dziewięciu lat jego pracy jako proboszcza, nikt z rodziców ani uczniów nie przychodził na skargę.

– Również podczas wizytacji na lekcjach religii zarówno pracownicy wydziału katechetycznego w Płocku, jak też dyrekcja szkoły, dawali oceny bardzo dobre. Przez 9 lat mojej pracy proboszcza nikt z rodziców ani uczniów nie był u mnie ze skargą na panią katechetkę. Czekamy więc na pilne wyjaśnienie sprawy – mówił ks. Jan Cegłowski.
– No ale taka jest sytuacja i życie jest bardziej skomplikowane niż nam się wydaje. Zobaczcie jak to Boże miłosierdzie jest nam potrzebne w tym świecie często pochopnym, często… resztę dośpiewajcie sami –dodał ksiądz proboszcz.

Katechetka została zawieszona w czynnościach nauczyciela decyzją dyrektor szkoły 19 kwietnia br. Przeciwko niej podnoszone są zarzuty naruszenia godności i cielesności uczniów.

JK

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawianin z Wólki
Mlawianin z Wólki
4 lata temu

ZAMIAST KOMENTOWAĆ LEPIEJ SPUŚCIĆ NA FAKT WYPOWIEDZI PROBOSZCZA, ZASŁONĘ MILCZENIA——DOŚĆ TYCH KOMENTARZY!!!! A FAKTY JAKIE SĄ KAŻDY WIDZI.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x