Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Gasili pożary, ratowali przed zalaniem


W minionym tygodniu mławscy strażacy wyjeżdżali głównie do pożarów traw i śmietników. Usuwali drzewa zagrażające liniom energetycznym oraz ratowali przed blok mieszkalny przed zalaniem wodą z uszkodzonej rury.


18.04.2017 roku o godzinie 11.34 w miejscowości Żurominek gmina Wiśniewo doszło do pożaru sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Kowalewo polegały na dotarciu na dach budynku przy użyciu drabiny oraz podaniu proszku gaśniczego do wnętrza przewodu w celu ugaszenia pożaru. Następnie wybrano palące się sadze z przewodu i dogaszono na zewnątrz budynku. Akcja trwała 1 godzinę 12 minut.

18.04.2017 roku o godzinie 19.20 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru suchej trawy na nieużytkach przy ul. Zachodniej w Mławie. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palącą się trawę aż co całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 20 minut.

19.04.2017 roku o godzinie 10.25 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia doszło do pożaru śmietnika przy cmentarzu w miejscowości Żurominek gmina Wiśniewo. Działania zastępu z OSP Kowalewo polegały na podaniu prądu wody aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 43 minuty.

20.04.2017 roku o godzinie 16.17 prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia przez osoby nieznane doszło do pożaru suchej trawy na nieużytkach przy ul. Tadeusza Kościuszki w Mławie. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na podaniu prądu wody na palącą się powierzchnię aż do całkowitego ugaszenia pożaru. Akcja trwała 34 minuty.

21.04.2017 roku o godzinie 08.39 w miejscowości Stare Brzozowo gmina Dzierzgowo prawdopodobnie w wyniku porywów wiatru doszło do złamania kanaru drzewa, który pochylał się na budynek mieszkalny. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo linii energetycznej niskiego napięcia na miejsce zadysponowano zespół pogotowia energetycznego. Działania zastępu z JRG PSP Mława i OSP Dzierzgowo polegały na odcięciu zwisającego konaru przy pomocy pilarki do drewna i wyciągarki linowej samochodu gaśniczego. Akcja trwała 1 godzinę 25 minut.

21.04.2017 roku o godzinie 10.30 w miejscowości Umiotki gmina Dzierzgowo na skutek wyładowania atmosferycznego doszło do uszkodzenia pnia drzewa, który pochylił się na budynek mieszkalny. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Dzierzgowo polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu zagrożenia przy pomocy pilarki spalinowej do drewna oraz wyciągarki linowej. Akcja trwała 2 godziny 27 minut.

24.04.2017 roku o godzinie 01.01 prawdopodobnie w wyniku pęknięcia rury wodociągowej na trzecim piętrze budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Mławie na ul. Osiedle Książąt Mazowieckich doszło do zalania pomieszczeń poniżej tej kondygnacji. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zakręceniu na klatce schodowej zaworu wody. W wyniku zdarzenia zalane zostało pomieszczenie kuchenne na trzecim piętrze oraz pomieszczenia na kondygnacjach położonych poniżej. Straty oszacowano na 5 tys. zł. Akcja trwała 27 minut.

źródło: bryg. Marek Augustynowicz oficer prasowy PSP w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x