Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dziewięciolatek z Niedzborza zabłąkany w lesie


fot. Freeimages


Niedużo brakowało, aby historia dziewięciolatka zabłąkanego w lesie skończyła się tragicznie. W czwartek 20 kwietnia było już dobrze po południu, gdy pan Sławomir Stefaniak, ładujący w lesie drewno zauważył chłopczyka z rowerem, który pojawił się w pobliżu jego samochodu. Zatrzymał się w odległości może  50 – 100 m., stał i przyglądał się.

Pan Sławomir przejechał w drugie miejsce do dalszego załadunku. Kończył załadunek, gdy zauważył, że chłopczyk nadal stoi. Wtedy podszedł do niego. Zauważył, że jest on zapłakany. Łzy mu leciały, łkał, ale nie powiedział ani słowa. Nie powiedział ani jak się nazywa, ani gdzie mieszka. Na nic nie zdały się próby pocieszania, kontaktu słownego nie udało się nawiązać.

– Zabrałem chłopca do samochodu i zadzwoniłem na alarmowy 112. Koordynator z Radomia przekierował mnie do Mławy. Pierwszy raz podczas pracy w lesie miałem taką przygodę. To było ogromne przeżycie zarówno dla niego jak i dla mnie – mówi pan Sławomir.

– 20 kwietnia o godz. 15:00 dyżurny policji odebrał zgłoszenie od mężczyzny, pracującego przy wycince drzew w pobliżu miejscowości Dunaj, że w lesie odnalazł chłopca. Chłopczyk był bez opieki, przestraszony i zapłakany, prowadził rower. Nie odpowiadał na pytania, nie powiedział gdzie mieszka ani jak się nazywa.   Podczas interwencji, policjanci otrzymali informację od dyżurnego policji, że rodzice chłopca zgłosili zaginięcie. Chłopiec lat  9, mieszkaniec Niedzborza,  podczas zabawy na podwórku, wyjechał rowerem na drogę. Jadąc rowerem najprawdopodobniej zabłądził, znaleziono go w  odległości ponad 16 km. od domu. Chwilę po zgłoszeniu został przekazany rodzicom. Chłopcu nic się nie stało, był tylko wystraszony. Rodzice chłopca oświadczyli, że 9-latek pierwszy raz tak się zachował, szukali go wraz z dziadkami chłopca  ale gdy zauważyli, że  nie ma go  w pobliżu, powiadomili policję. Rodzice dziecka byli trzeźwi.  Chłopcu nic się nie stało, dzięki natychmiastowej  reakcji pracowników w lesie. – podaje asp. Anna Pawłowska oficer prasowy KPP Mława.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kat
Kat
4 lata temu

Aż łzy miałam w oczach, dobrze że tak to się skończyło.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x