Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
PWSZ Ciechanów życzenia dla maturzystów 2019
Logo
meblolux

Zaczipuj psa za darmo


fot. Pixabay

KPS Mława rekrutacja
Reklama


Mieszkańcy Mławy mają możliwość skorzystania z bezpłatnego zabiegu czipowania swoich pupili. Są one wykonywane w trzech punktach na terenie naszego miasta.

Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski podpisał umowę z Mariuszem Tomaszem Murawskim – właścicielem gabinetów i lecznic weterynaryjnych M-WET, na wykonywanie zabiegów czipowania psów. Czipowanie będzie wykonywane bezpłatnie do końca 2017 roku w wyznaczonych punktach weterynaryjnych:

– M-WET przy ul. Wójtostwo 2 (tel.: 23 654 94 44, 601 812 521),
– M-WET przy ul. Rynkowej 18 (tel.: 23 655 03 80, 601 812 521)
– Chiron (gabinet weterynaryjny Filipa Pawłowskiego) przy ul. Płockiej 39 (tel.: 602 515 173).

Zabieg czipowania polega na bezbolesnym wszczepieniu psu pod skórę czipu wielkości ziarenka ryżu. Miniaturowy układ scalony zawiera dane ułatwiające identyfikację czworonoga, gdy ten się zgubi lub zostanie skradziony. Jest także niezbędny, jeśli chcemy ze zwierzęciem wyjechać za granicę – nawet do kraju Unii Europejskiej, gdzie nie jest wymagane posiadanie paszportu przez człowieka, jednak pies taki dokument mieć musi. Tylko właściciele zaczipowanych zwierząt mogą się ubiegać o wydanie paszportów dla swych pupili.

Warto także dodać, że od 2018 r. w państwach członkowskich UE będą obowiązywać systemy bezwzględnej rejestracji i identyfikacji psów. Miasto Mława wychodzi naprzeciw mieszkańcom, którzy także będą musieli przestrzegać tych przepisów, i umożliwia już teraz nieodpłatne zaczipowanie psów.

źródło: MG,KN/UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
zyta
Gość
zyta

ale słodki ten jamniczek,te oczy.Piękne zdjęcie.

Filemon
Gość
Filemon

Mam pytania,może ktoś wie, proszę o odpowiedź. Czy trzeba czipować kota jeśli chcemy zabrać go za granicę? Czy czipowanie kota jest również bezpłatne? Pozdrawiam