Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Jedna z katechetek SP nr 4 zawieszona w czynnościach nauczyciela


W tym momencie trudno ustalić co dokładnie stało się w Szkole Podstawowej nr 4 na Wólce.  O sytuacji, do której doszło w szkole istnieją dwie wersje wydarzeń. Według katechetki dyrekcja wręczyła jej decyzję o zawieszeniu w czynnościach nauczyciela w dniu 19 kwietnia rano. Według informacji udzielonej przez dyrektor ZPO nr 2 Joannę Wyszkowską portalowi „Codziennik Mławski” w dniu 20 kwietnia,  żaden nauczyciel dotychczas nie został zawieszony.

KSP Mława nabór

– Na razie trwa postępowanie wyjaśniające wobec jednego z nauczycieli, które wkrótce się zakończy, myślę, że w najbliższy poniedziałek. Na pewno nic nie będzie pozamiatane pod dywan. Ze względu na dobro dzieci nie chciałabym mówić o jakie zarzuty chodzi. Żaden nauczyciel jeszcze nie jest oskarżony – mówiła dyrektor Wyszkowska w dniu 20 kwietnia rano.

W piątek 21 kwietnia pani dyrektor nie była już dostępna telefonicznie, przynajmniej dla naszego portalu.

Katechetka w rozmowie telefonicznej potwierdza, że otrzymała decyzję o zawieszeniu datowaną na 19 kwietnia i podpisaną przez dyrektor ZPO nr 2 Joannę Wyszkowską o poniższej treści:

Informuję Panią, że w dniu 6 kwietnia 2017 r zostało rozpoczęte postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia godności i cielesności uczniów, co nie licuje z powagą i normą prawną etyki i obowiązków nauczyciela. Na podstawie art. 85t KN w związku z ciężarem gatunkowym czynów i postaw oraz dla dobra toczącego się postępowania zawieszam Panią w pełnieniu obowiązków nauczyciela łącznie ze świadczeniem pracy do czasu zakończenia postępowania dyscyplinarnego. Powyższe ma związek z Pani postawą mającą na celu wywieranie wpływu na uczniów i ich rodziców w celu zmiany wcześniej złożonych oświadczeń.W okresie postępowania dyscyplinarnego, które będzie toczyć się na terenie placówki, będzie przysługiwać Pani wynagrodzenie za pracę. Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie surowo zabrania Pani wykorzystania danych osobowych uczniów i rodziców w celach osobistego kontaktu do czasu zakończenia postępowania. Po zakończonym postępowaniu zostanie Pani poinformowana o jego wynikach i zostanie Pani wysłuchana przed wyciągnięciem ostatecznych wniosków.

– Przez 27 lat pracy nigdy nie byłam karana dyscyplinarnie. Nie zgadzam się z zarzutami zawartymi w decyzji o zawieszeniu. Będę się od niej odwoływać, choć obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim – oświadczyła zawieszona katechetka.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

48 - liczba komentarzy w artykule "Jedna z katechetek SP nr 4 zawieszona w czynnościach nauczyciela"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
z bliska
Gość

Jak czytam Twe posty, Kaszub, i polemikę z mymi postami, to uważam że w Twoim przypadku naprawdę mamy do czynienia z patologią, no ale cóż zrobić i takie osobistości, jak Ty siadają do kompa i stukają w klawiaturę co im ślina na język przyniesie, szkoda tylko że wybrałeś taki nick, bo i tej społeczności swymi mądrościami przynosisz wstyd.

z bliska
Gość

Kaszub—–z twego postu wynika, że do Ciebie na prawdę docierają nauki i wywody Księdza Proboszcza, i dlatego powinieneś pomóc w przygotowaniu dzieci do Komunii , akurat to co napisałeś o tym betonie, jak ulał pasuje do Ciebie, czy musisz tak o sobie pisać, naprawdę jesteś twardy jak beton, do Ciebie nigdy nie dotrze prawda, bujaj się ze swymi postami, którymi przynosisz wstyd mieszkańcom WÓLKI, bo Wólczanie na to nie zasługują.

Kaszub
Gość

Panu „„i z tąd” już podziękujemy. Skup się na nauce poprawnej polszczyzny, bo mieszkańcy, zwłaszcza CI wykształceni, na pewno są dumni jak czytają takie wypociny. Trzeba coś sobą prezentować, na szczęście nie Wólce nie mieszka sama patologia.

swój
Gość

Mnie wypowiedź księdza nie zaskoczyła. Można się było spodziewać takiego stanowiska…

z bliska
Gość

Kaszub [wymoderowane] zdaniem PROBOSZCZA wszystko jest okey, a tylko komunia jest zagrożona, swym postem wykrakałes,–a może pomożesz Proboszczowi, nie musisz mnie o nic prosić z radością naprowadzę Cię do prawdy i wytłumaczę, bo co nie który trzeba to kłaśc łopatą go głowy,po kilka razy aby zrozumieli—–.

Kaszub
Gość

Jest zagrożona, bo proboszcz sobie bez katechetki nie potrafi poradzić. Z Twoim czytaniem ze zrozumieniem to faktycznie, możesz kłaść łopatą, ale do betoniarki beton, inne funkcję Cię przerastają 🙂

mega
Gość

Do „z bliska” i „Kaszub”. Panowie lub Panie skończcie z tymi osobistymi „wycieczkami”.

z bliska
Gość
OJOJ!!!!— ALE trafilem na mgr, który pobieral początki nauki w Szkole przy ul Kosciuszki i z tąd takie mądrości tylko nie wiem z jakim tytułem Kaszub jesteś, a może to z Kaszub przyswoileś sobie brak absolutny logicznego myślenia, i nie wiesz że dla świętego spokoju, rodzice sełniali prosby Pani P….i nie potrzeba było żadnego zaświadcznia, żeby spełniać te życzenia nauczyciela, tak było jest i będzie, tylko że do uczonego ” inaczej” to nie dociera, a jesli sam wąchasz to nie wkładaj to komuś ,kto tego nie robi, a byc może to z tego wąchania wysnuwasz takie prymitywne wnioski, powinieneś pamiętać… Czytaj więcej »
stylista
Gość

Kaszub ma racje, prawdziwy z Ciebie ignorant i prowokator. Boli Cię to, że ktoś przez 4 kadencje zapracował na szacunek i głos ludzi, dlatego wymyślasz historie godne ławeczki pod sklepem. A co do błędów, nie chce nikomu ubliżać, ale to jak w jakiej formie się wysławiamy, świadczy tylko o nas samych. Brak wykształcenia nie może usprawiedliwiać takich rażących błędów. Piszemy stąd ,stamtąd itp

Kaszub
Gość

„i z tąd” – ktoś kto stosuje takie kwiatki gramatyczne, poucza innych, że na naukę nie jest za późno 😀 nie sil się kolego na intelektualne uniesienia, bo patologią od Ciebie pachnie. Szkoda czasu na dyskusje z Panem, ale się poświęcę i sprzedam dobrą radę z logicznego myślenia. Jak się nie zna podstaw gramatyki na poziomie podstawówki, to słownik udziela podpowiedzi. Podkreślone na czerwono oznacza błąd, to nie jest dla ozdoby. Mam nadzieje, że zrozumiał 🙂

Znajacy
Gość

Panowie, tu mamy ewidentne bledy ortograficzne, a nie leksykalne, czy tez gramatyczne.Oryograficzne bledy maja strukture zewnetrzna.

wpDiscuz