Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Akt oskarżenia przeciwko nauczycielce wpłynął do mławskiego sądu


Mławska prokuratura ostatecznie zakończyła postępowanie przeciwko nauczycielce z Bieżunia oskarżonej o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad 14 – letnim gimnazjalistą Dominikiem Sz., który w maju 2015 roku popełnił samobójstwo. Akt oskarżenia przeciwko nauczycielce został przesłany do mławskiego sądu i będzie oczekiwał na wyznaczenie terminu rozprawy.


W akcie oskarżenia utrzymane zostały zarzuty z art. 207 § 1 i 3 KK postawione nauczycielce w styczniu 2017 roku. Prokuratura uważa, że kobieta miała znęcać się nad małoletnim Dominikiem i był to jeden z czynników, w efekcie którego popełnił on samobójstwo. Kobieta nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów. Prokuratura licząc się z ewentualnym zasądzeniem zadośćuczynienia zabezpieczyła majątek oskarżonej. Odrębnym wątkiem w sprawie samobójstwa Dominika jest kwestia ewentualnego popełnienia czynów karalnych przez rówieśników chłopca polegających na dokuczaniu, znieważaniu czy  innych negatywnych zachowaniach. Tu prowadzone jest z wyłączeniem jawności postępowanie w wydziale rodzinnym i nieletnich Sądu Rejonowego w Mławie.

–  Akt oskarżenia przeciwko nauczycielce został już skierowany do sądu. Czyn zarzucany oskarżonej zagrożony jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto w tej sprawie prokurator wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na zabudowanej nieruchomości należącej do oskarżonej z tytułu ewentualnego zadość uczynienia za poniesione krzywdy moralne pokrzywdzonych – podaje Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
zawsze z maluczkim
zawsze z maluczkim
4 lata temu

juz trzeci miesiąc idzie, a tu cisza o procesie – czyżby reforma sądownictwa była potrzebna, a Dominik patrzy z góry – co on teraz myśli

informator
informator
4 lata temu

Podobno sprawa 24.08 – czy to prawda

ateista
ateista
4 lata temu

czy otrzymamy informacje kiedy będzie proces tej pani. Pilnujcie tego kochany CM

Parafianks
Parafianks
4 lata temu

Dlaczego ta kobieta nadal uczy w szkole ? Powinna już dawno nie mieć możliwości krzywdzić dzieci. Ci co pozwalają na to że nadal uczy powinni głęboko się zastanowić. No ale z drugiej strony trzeba pamiętać że to żona burmistrza. Smutne to ale prawdziwe….

ob. serwator
ob. serwator
4 lata temu
Reply to  Parafianks

czyżby prawdzie stało się zadość. Dobrze, że chociaż Wy informujecie, bo na terenie powiatu żuromińskiego redaktorzy KŻ zapomnieli o problemie

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x