Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Akt oskarżenia przeciwko nauczycielce wpłynął do mławskiego sądu


Mławska prokuratura ostatecznie zakończyła postępowanie przeciwko nauczycielce z Bieżunia oskarżonej o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad 14 – letnim gimnazjalistą Dominikiem Sz., który w maju 2015 roku popełnił samobójstwo. Akt oskarżenia przeciwko nauczycielce został przesłany do mławskiego sądu i będzie oczekiwał na wyznaczenie terminu rozprawy.

Słoneczne ogrody Mława

W akcie oskarżenia utrzymane zostały zarzuty z art. 207 § 1 i 3 KK postawione nauczycielce w styczniu 2017 roku. Prokuratura uważa, że kobieta miała znęcać się nad małoletnim Dominikiem i był to jeden z czynników, w efekcie którego popełnił on samobójstwo. Kobieta nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów. Prokuratura licząc się z ewentualnym zasądzeniem zadośćuczynienia zabezpieczyła majątek oskarżonej. Odrębnym wątkiem w sprawie samobójstwa Dominika jest kwestia ewentualnego popełnienia czynów karalnych przez rówieśników chłopca polegających na dokuczaniu, znieważaniu czy  innych negatywnych zachowaniach. Tu prowadzone jest z wyłączeniem jawności postępowanie w wydziale rodzinnym i nieletnich Sądu Rejonowego w Mławie.

–  Akt oskarżenia przeciwko nauczycielce został już skierowany do sądu. Czyn zarzucany oskarżonej zagrożony jest karą nawet 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto w tej sprawie prokurator wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym na zabudowanej nieruchomości należącej do oskarżonej z tytułu ewentualnego zadość uczynienia za poniesione krzywdy moralne pokrzywdzonych – podaje Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

1500
zawsze z maluczkim

juz trzeci miesiąc idzie, a tu cisza o procesie – czyżby reforma sądownictwa była potrzebna, a Dominik patrzy z góry – co on teraz myśli

informator

Podobno sprawa 24.08 – czy to prawda

ateista

czy otrzymamy informacje kiedy będzie proces tej pani. Pilnujcie tego kochany CM

Parafianks

Dlaczego ta kobieta nadal uczy w szkole ? Powinna już dawno nie mieć możliwości krzywdzić dzieci. Ci co pozwalają na to że nadal uczy powinni głęboko się zastanowić. No ale z drugiej strony trzeba pamiętać że to żona burmistrza. Smutne to ale prawdziwe….

ob. serwator

czyżby prawdzie stało się zadość. Dobrze, że chociaż Wy informujecie, bo na terenie powiatu żuromińskiego redaktorzy KŻ zapomnieli o problemie