Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławska placówka KRUS wybrała najlepsze prace konkursu plastycznego


Trwa VII edycja  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”, którego organizatorem jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W jego pierwszym etapie wyboru najlepszych prac plastycznych związanych z tematyką konkursu dokonują placówki terenowe KRUS.


W Mławie komisja jako najlepsze uznała następujące prace:

W grupie I, obejmującej klasy 0 – 3 szkół podstawowych:

I miejsce – Wiktoria Zakrzewska – klasa „0” SP Uniszki Zawadzkie

II miejsce – Michał Furmaniak – klasa II SP w Uniszkach Zawadzkich

III miejsce – Oliwier Juchniewicz  – klasa „0” SP w Grzebsku

Wyróżnienie – Nikodem Bugaj – kl. II SP w Szydłowie

W grupie II obejmującej klasy 4 – 6 szkół podstawowych:

I miejsce Magdalena Kochuć – klasa IV SP w Dzierzgowie

II miejsce – Maja Lewandowska – klasa IV SP we Wróblewie

III miejsce – Tomasz Olszewski – klasa VI SP w Dąbrowie

Wyróżnienie: Ewa Dobrołęcka – klasa V SP w Stupsku

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie do mławskiej placówki KRUS wpłynęło 114 bardzo starannie i pomysłowo wykonanych prac. Najlepsze przechodzą do kolejnego etapu konkursu na szczeblu regionalnym. Wręczenie nagród za udział w konkursie na  szczeblu placówek terenowych nastąpi w macierzystych szkołach laureatów. Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu, nauczycielom i wychowawcom jak też dyrektorom dziewiętnastu szkół z terenu powiatu mławskiego, które do konkursu przystąpiły – mówi Michał Pol kierownik PT KRUS w Mławie.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także popularyzacja „wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat”, który wskazuje na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”, które ma zwrócić uwagę uczniów wiejskich szkół podstawowych na zagrożenia związane z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych, w tym przede wszystkim substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów (szczególnie wapna palonego) i rozpuszczalników organicznych, a także substancji szkodliwych powstających w procesie produkcji rolniczej.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x