Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Ponad trzystu uczniów przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego


W całej Polsce 19 kwietnia rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Potrwa on do końca tygodnia, czyli do 21 kwietnia. W Mławie do egzaminu przystąpiło 304 gimnazjalistów łącznie ze wszystkich gimnazjów publicznych i niepublicznych, co oznacza 100% frekwencję w pierwszym dniu egzaminów. Najliczebniejsi byli gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 , gdzie do egzaminu przystąpiło 133 uczniów, najmniejsza klasa w tym roku jest w Gimnazjum Akademickiego Centrum Kształcenia – klasa liczy 5 uczniów.


Pierwszego dnia egzaminu sprawdzana jest wiedza humanistyczna, drugi dzień to część matematyczno – przyrodnicza. W ostatnim dniu egzaminów sprawdzana jest wiedza z zakresu języka obcego. Jak to zwykle w trakcie takich egzaminów bywa, po pierwszym dniu egzaminu zdania piszących są podzielone. Jaki jest jednak ostateczny efekt okaże się dopiero 16 czerwca, kiedy to zostaną opublikowane wyniki egzaminu dla poszczególnych szkół. Życzymy jak najlepszych wyników!

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x