Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pracodawca załatwi w jeden dzień zezwolenie na pracę cudzoziemca także w Ciechanowie


Od 8 maja 2017 r. zezwolenie na pracę cudzoziemca będzie można uzyskać podczas jednej wizyty również w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ciechanowie.


Cieszę się z tego wzmocnienia ciechanowskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego. Nowe zadania i nowe obowiązki związane są z jednej strony z rosnącym zapotrzebowaniem na pracowników z zagranicy, a z drugiej strony z naszą otwartością, by to właśnie w Ciechanowie, a nie w Warszawie, można było załatwiać formalności z tym związane.   – mówi Krzysztof Bieńkowski, kierownik ciechanowskiej delegatury urzędu.

Chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pracodawców, a także cudzoziemców chcących pracować w Polsce. Nowa usługa pozwoli skrócić czas oczekiwania na decyzję. Systematycznie wprowadzamy usprawnienia organizacyjne w obsłudze tak, aby zwiększyć dostępność urzędu dla klientów np. poprzez uruchomienie infolinii czy możliwości śledzenia statusu sprawy przez internet – powiedział Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.

Aby uzyskać zezwolenie w jeden dzień należy złożyć komplet wymaganych dokumentów. Osobiste złożenie wniosku w delegaturze możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty. Należy zadzwonić pod numer telefonu: 22 695 67 61 lub wysłać e-mail na adres [email protected] (podając swój numer telefonu).

Szczegółowe informacje dotyczące zasad umawiania na złożenie wniosku oraz wymaganych dokumentów dostępne są pod numerem telefonu całodobowej automatycznej infolinii Wydziału Spraw Cudzoziemców 22 695 67 70 lub na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zezwolenie na pracę w jeden dzień jest już wydawane od października ubiegłego roku w Wydziale Spraw Cudzoziemców w Warszawie, a od 3 kwietnia w delegaturze w Siedlcach.

Ponadto, od 4 lipca 2016 r. uległ zmianie sposób udzielania informacji w Wydziale. Cudzoziemcy mogą skorzystać z całodobowej automatycznej infolinii. Mogą też sprawdzić status swojej sprawy w Internecie oraz skontaktować się z konsultantami telefonicznie bądź mailowo (szczegóły na stronie internetowej pod linkiem). Od 25 stycznia br. udostępniona została nowa wersja narzędzia do śledzenia statusu sprawy (postępowania o wydanie zezwoleń na pobyt czasowy, stały, rezydenta długoterminowego UE).

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
Obiektywny
4 lata temu

To bardzo dobra informacja dla większości czytelników Codziennika. Przecież nam, pracownikom właśnie o to chodzi żeby pomóc całemu światu a w szczególności naszym lokalnym bossom w znalezieniu oszczędności. Pamiętam jak nas, Polaków szanowano po wejściu do tzw :”Eurokołchozu”, okresy przejściowe itp. a tu masz, jeden dzień i firma ma nową załogę także tylko cieszyć się z zaistniałej rzeczywistości. Musimy przecież dbać o interesy…właśnie, o czyje interesy mamy zabiegać?

Kolega
Kolega
4 lata temu
Reply to  Obiektywny

O interesy innych. Polska na barykadach Europy… Polska na barykadach swiata. Kazdemu tylko sobie pomoc nie mozemy.
Ta cala goscinnosc kosztuje nas nader wiele. Bo zamiast zasilac budzety polskich rodzin, to panstwo pomaga zasilac portfele wschodnich „braci”. Zreszta wyjasnie jedna istotna rzecz- Panstwo, to inaczej organizacja polityczna, partokracja. Ojczyzna jest domem jej obywateli wspolnie dbajacych o jej dobro. Tym rozni sie panstwo od Ojczyzny, ze panstwo ciagnie do elity i wybrancow o podobnej ideologii.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x