Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie zabrakło nietrzeźwych kierujących oraz piratów drogowych – podsumowanie świątecznego weekendu


Mławscy policjanci podsumowali prowadzone od 14 kwietnia działania prewencyjno- kontrolne. Jak co roku, na naszych drogach nie zabrakło nietrzeźwych kierujących oraz piratów drogowych. Policjanci zatrzymali 4 pijanych kierowców. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.


Policjanci wyjeżdżali do 11 kolizji drogowych, których najwięcej było w czasie wzmożonego ruchu, tuż przed świętami, tj. w piątek i sobotę. Przyczynami zdarzeń było najczęściej nieostrożne wykonywanie manewru cofania, niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz nadmierna prędkość.

Niedostosowanie prędkości było przyczyną dość nietypowej kolizji na ul. Żwirki w Mławie. Kierująca samochodem marki Peugeot, 18- letnia mieszkanka Mławy, jadąc ul. Żwirki, w kierunku ul. Lelewela w Mławie, nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem, wjechała na chodnik i uderzyła w ogrodzenie posesji. Jak wykazało badanie, była trzeźwa. Do zdarzenia doszło w piątek, o godz. 12:50. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Młoda kierująca straciła prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana z wnioskiem o ukaranie do sądu.

Podczas działań policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących – w sumie sprawdzono stan trzeźwości 683 kierowców:

– piątek (14.04.), godz. 20:05, Dzierzgowo. Patrol zatrzymał kierującego motorowerem Jarosława R. lat 42, zam. pow. mławski. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,30 promila alkoholu.

– niedziela (16.04.), godz. 15:45, Strzegowo. Patrol policji zatrzymał do kontroli kierującego samochodem marki Mitsubishi Colt Pawła Ś. lat 51, zam. pow. mławski. Kierowca miał w organizmie ponad 2,80 promila alkoholu.

– niedziela (16.04.), godz. 16:00, Mława, ul. Szreńska. Patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującą samochodem marki Fiat Punto. Małgorzata M. lat 38, zam. pow. mławski miała w organizmie ponad 1,30 promila alkoholu.

– poniedziałek (17.04.), godz. 8:50, Strzegowo. Interweniujący patrol zatrzymał jadącego drogą krajową nr 7 nietrzeźwego kierującego samochodem marki Opel Astra. Mieszkający w Mławie, 44- letni obywatel Korei miał w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu.

Zatrzymani nietrzeźwi kierujący stracili uprawnienia do kierowania. Prawo jazdy straciło także 5 kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Podczas działań policjanci ruchu drogowego ukarali mandatami w sumie 94 kierujących pojazdami oraz 9 pieszych. Wykroczenia, popełnione przez kierujących to najczęściej przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowe wyprzedzanie. Przewinienia pieszych to przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Na terenie pow. mławskiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.

Inne zdarzenia

W czasie świąt mławska policja nie odnotowała żadnego włamania. 15 kwietnia mieszkaniec Mławy zgłosił kradzież dokumentów z niezamkniętego pojazdu marki Mercedes Benz, zaparkowanego na ul. Kowalczyka. Trwają czynności.

W poniedziałek, o godz. 11:20 mławska policja odebrała zgłoszenie, dotyczące zatrucia tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło w Nosarzewie Polnym. 25- letni mieszkaniec pow. mławskiego, z objawami silnego zatrucia został przewieziony do szpitala w Warszawie. Jak wynika z ustaleń, mężczyzna zasnął w samochodzie, stojącym w zamkniętym garażu, pojazd miał włączony silnik. Trwają czynności policji.

źródło: asp. Anna Pawłowska/KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x