Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Śladami wspólnej niemiecko-polskiej historii”. Niemiecka młodzież w I LO w Mławie


W dniach 7 – 12 kwietnia 2017 r. w ramach rewizyty gościli w I Liceum Ogólnokształcącym uczniowie i nauczyciele Paul-Pfinzing-Gymnasium z Hersbruck (Niemcy).


Realizując projekt wymiany kontynuowaliśmy tematykę historyczną zaproponowaną nam podczas ubiegłorocznej wizyty uczniów I LO w Hersbruck.Temat przewodni wizyty to: „Śladami wspólnej niemiecko-polskiej historii”.

Podczas pobytu w naszym mieście niemiecka młodzież zapoznała się z jego historią oraz uczestniczyła w zajęciach integracyjno-językowych.

W sobotę odbył się wieczór integracyjny, na którym nasi goście zostali powitani przez dyrektora szkoły Pana Przemysława Kubińskiego. Odbył się także koncert piosenki niemieckiej.

Niemiecka młodzież miała możliwość uczestniczenia w lekcjach pokazowych oraz rozegrała turniej piłki siatkowej. Uczniowie i nauczyciele z gimnazjum w Hersbruck zostali bardzo serdecznie powitani przez Burmistrza Miasta Mława Pana Sławomira Kowalewskiego. W spotkaniu uczestniczył także dr Leszek Zygner z wykładem na temat: „Mława – miasto pogranicza pomiędzy Prusami Wschodnimi a Mazowszem”.

W nawiązaniu do tematu wymiany młodzież z Hersbruck odbyła dwie wycieczki do Warszawy i Gdańska. Polscy i niemieccy uczniowie zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego oraz zabytki Starego Miasta w Warszawie.

W Gdańsku zapoznali się z wystawą Muzeum II Wojny  Światowej oraz uczestniczyli w grach miejskich na terenie Starego Miasta, poznając jego zabytki i historię.

Współpracę z Paul-Pfinzing-Gymnasium dofinansowała „Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży”

źródło i fot.: I LO w Mławie

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
z bliska
z bliska
4 lata temu

takich spotkań powinno być co raz więcej,zwłaszcza że mamy bardzo dużo Polaków w Niemczech którzy mają swe pociechy chodzące do niemieckich szkół, ale pamiętają o KORZENIACH SWYCH RODZICÓW UCZĄC SIĘ POLSKIEGO, i kultywują Polskie tradycję, i bardzo często odwiedzają swe rodzinne strony.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x