Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dobre maniery przy stole – gimnazjaliści z „Dwójki” w warsztatach w Domu Polonii w Pułtusku


12 kwietnia 2017 roku pomimo deszczowego poranka młodzież Gimnazjum nr 2 wybrała się na zamek do Pułtuska, aby poznać jak praktycznie stosuje się zasady savoir – vivre’u.


Zajęcia te odbywały się w ramach przeprowadzanych lekcji języka polskiego oraz języka francuskiego. Program zajęć to :

  • Nóż, widelec, łyżka oraz talerz – czyli co, gdzie, jak i kiedy.
  • Potrawy „ łatwe” i „trudne” – jak elegancko zabrać się do konsumpcji.
  • Tradycyjne polskie dania ? Nie tylko bigos i pierogi !

Profesjonalnie prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę warsztaty, obejmowały także historię polskiej kuchni, stołu, sztućców oraz naczyń szklanych. Uczniowie poznali zasady siadania do stołu, spożywania posiłku oraz picia napojów. Ochotnicy chętnie uczyli się i pokazywali swoim rówieśnikom sposoby składania serwetek, a także odczytywania kodu ułożenia sztućców.

Zajęcia zakończyły się uroczystym cztero-daniowym obiadem, podczas którego damy i dżentelmeni spraktykowali zdobytą wiedzę. Nabyte umiejętności zapewne wykorzystają przy świątecznym stole, ale również w przyszłości będą umieli odnaleźć  się w europejskich restauracjach.

źródło i fot. Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x