Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Dobre maniery przy stole – gimnazjaliści z „Dwójki” w warsztatach w Domu Polonii w Pułtusku


12 kwietnia 2017 roku pomimo deszczowego poranka młodzież Gimnazjum nr 2 wybrała się na zamek do Pułtuska, aby poznać jak praktycznie stosuje się zasady savoir – vivre’u.

KSP Mława nabór

Zajęcia te odbywały się w ramach przeprowadzanych lekcji języka polskiego oraz języka francuskiego. Program zajęć to :

  • Nóż, widelec, łyżka oraz talerz – czyli co, gdzie, jak i kiedy.
  • Potrawy „ łatwe” i „trudne” – jak elegancko zabrać się do konsumpcji.
  • Tradycyjne polskie dania ? Nie tylko bigos i pierogi !

Profesjonalnie prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę warsztaty, obejmowały także historię polskiej kuchni, stołu, sztućców oraz naczyń szklanych. Uczniowie poznali zasady siadania do stołu, spożywania posiłku oraz picia napojów. Ochotnicy chętnie uczyli się i pokazywali swoim rówieśnikom sposoby składania serwetek, a także odczytywania kodu ułożenia sztućców.

Zajęcia zakończyły się uroczystym cztero-daniowym obiadem, podczas którego damy i dżentelmeni spraktykowali zdobytą wiedzę. Nabyte umiejętności zapewne wykorzystają przy świątecznym stole, ale również w przyszłości będą umieli odnaleźć  się w europejskich restauracjach.

źródło i fot. Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz