Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Niezwykła historia niezwykłego rodzeństwa ze Strzegowa


Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej z Krzysztofem Martwickim, to w gruncie rzeczy opowieść o losach Anieli i Stefana Pycków ze Strzegowa. To niezwykłe rodzeństwo, oboje cierpieli na karłowatość, a mimo to ich losy są fascynujące. To właśnie oni są bohaterami nowej książki autorstwa Wioletty Dudek i Krzysztofa Martwickiego.


Książka „Prawie niewidzialni” to ciekawie opowiedziana historia aktorów cyrkowych i teatralnych – Anieli i Stefana Pycków ze Strzegowa. Powstała na podstawie zebranych materiałów, głównie korespondencji rodzeństwa z lat 1929 – 1939. W ich życiu właśnie tym przełomowym momentem był rok 1932, będący początkiem kariery w bardzo znanym ówcześnie berlińskim cyrku Apolonii i Carla Schaeferów „Schaefer’s Liliputaner”. Jak zapowiedział Krzysztof Martwicki, trwa już przygotowanie kolejnej książki o życiu niezwykłego rodzeństwa ze Strzegowa. Na koniec spotkania słuchacze kierowali do współautora książki wiele pytań dotyczących opisanej historii.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x