Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Niezwykła historia niezwykłego rodzeństwa ze Strzegowa


Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej z Krzysztofem Martwickim, to w gruncie rzeczy opowieść o losach Anieli i Stefana Pycków ze Strzegowa. To niezwykłe rodzeństwo, oboje cierpieli na karłowatość, a mimo to ich losy są fascynujące. To właśnie oni są bohaterami nowej książki autorstwa Wioletty Dudek i Krzysztofa Martwickiego.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Książka „Prawie niewidzialni” to ciekawie opowiedziana historia aktorów cyrkowych i teatralnych – Anieli i Stefana Pycków ze Strzegowa. Powstała na podstawie zebranych materiałów, głównie korespondencji rodzeństwa z lat 1929 – 1939. W ich życiu właśnie tym przełomowym momentem był rok 1932, będący początkiem kariery w bardzo znanym ówcześnie berlińskim cyrku Apolonii i Carla Schaeferów „Schaefer’s Liliputaner”. Jak zapowiedział Krzysztof Martwicki, trwa już przygotowanie kolejnej książki o życiu niezwykłego rodzeństwa ze Strzegowa. Na koniec spotkania słuchacze kierowali do współautora książki wiele pytań dotyczących opisanej historii.

red.

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500