Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławianin oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej


Na wniosek mławskiej prokuratury, na początku kwietnia br. został tymczasowo aresztowany 43 – letni mławianin, Roman M. Wśród stawianych mu zarzutów znalazły się te dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmował się wyprowadzaniem za granicę pieniędzy pochodzących z oszustw, m.in. metodą „na policjanta”. Romanowi M. zarzuca się też werbowanie i kierowanie działalnością tzw. „słupów”.


Według ustaleń śledztwa prowadzonego przez mławską prokuraturę transfery środków pieniężnych dokonywane były przez członków grupy przestępczej poprzez placówki Eurobanku we Wrocławiu, a środki pieniężne pochodziły z oszustw dokonywanych na szkodę osób fizycznych. Dokonywane transfery miały na celu ukrycie przestępczego pochodzenia tych pieniędzy, oraz przy użyciu banku – udostępnienie ich innym członkom grupy przestępczej. W toku tego postępowania wśród podejrzanych znalazł się 43 – letni mieszkaniec Mławy Roman M. Według prokuratury zajmował się on werbowaniem i kierowaniem działaniami co namniej czterech osób, nie będących członkami zorganizowanej grupy przestępczej. Osoby te w zamian za wynagrodzenie na polecenie Romana M. miały otwierać rachunki bankowe, które następnie wykorzystywane były do transferu pieniędzy pochodzących z przestępstw. Roman M. nakłaniał je do zakładania rachunków bankowych, udzielał instrukcji, a po ich otwarciu wypłacał tym osobom ustalone wynagrodzenie oraz odbierał od nich karty bankowe i numery PIN. Środki przekazywane za pomocą tych kont wypłacane były w Wielkiej Brytanii przez innych członków grupy przestępczej. Prokuratura postawiła zarzuty przy podejmowaniu środków pieniężnych pochodzenia przestępczego również „słupom”.

– 4 kwietnia br. Roman M. został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów. Zarzuty pomocnictwa postawiono również pięciu innym osobom. Jedna z nich ma również postawiony zarzut podżegania do składania fałszywych zeznań. Wobec tej osoby zastosowano dozór policyjny. Sąd przychylił się do wniosku mławskiej prokuratury i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Roman M. na okres 3 miesięcy. Obecnie trwają dalsze czynności, a sprawa jest rozwojowa – podaje Krzysztof Molenda Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
wiara jest
wiara jest
4 lata temu

kim jest ten typ czemu siedzi i co to za grupa z takimi mizernymi zarzutami lepiej łapcie ludzi co handlują tytoniem bez akcyzy realia mnie to śmiesza takie sukcesy

Ptaszyniec Mławski
Ptaszyniec Mławski
4 lata temu

No to jakieś kpiny! Przecież mamy wyrok niezawisłego sądu, że żadnej zorganizowanej przestępczości nie ma i można co najwyżej się przypadkiem nadziać na stopę jakiegoś tancerza dyskotekowego, co może prowadzić do „rozległej niewydolności naczyniowej i w konsekwencji zgonu”. Wypuścić Barabasza!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x