Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Maja Komorowska i Tadeusz Sobolewski w Mławie11 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Mławie gościliśmy Maję Komorowską – aktorkę filmową i teatralną oraz Tadeusza Sobolewskiego – krytyka filmowego, prozaika, autora książki „Człowiek Miron” i felietonistę miesięcznika „Kino”.

Spotkanie autorskie było okazją do zaprezentowania dorobku twórczego artystki oraz nowej publikacji „Pytania, które się nie kończą”, którą zaproszeni twórcy napisali wspólnie. Pan Tadeusz Sobolewski z niebywałą lekkością prowadził słuchaczy po ścieżkach kariery Mai Komorowskiej, a aktorka chętnie opowiadała o życiowych perypetiach i pracy w wielkimi reżyserami kina i teatru.

Wieczór pod znakiem dwóch wspaniałych osobowości świata kultury rozpoczął się o godz. 18.10. Rozmowę z gośćmi poprzedziła projekcja filmu „Maja Komorowska w filmach Andrzeja Wajda i Krzysztofa Zanussiego”. Publiczność mogła przypomnieć sobie największe kreacje artystki z takich produkcji jak „Bilans kwartalny” „Cwał”, „Panny z Wilka” czy „Rok spokojnego słońca”. Po prezentacji multimedialnej przyszedł czas na krótką prelekcję, a właściwie opowieść o rolach, które Mai Komorowskiej przyniosły niebywałą sławę, satysfakcję oraz radość wynikającą z pracy z najlepszymi. Aktorka opowiedziała o tym, jak z bycia aktorką teatru Jerzego Grotowskiego przeszła do konstelacji aktorów doskonale rozumiejących świat filmów Krzysztofa Zanussiego i Andrzeja Wajdy. Artystyczna ekspresja Mai Komorowskiej i spokój, z jakim Tadeusz Sobolewskim naprowadzał aktorkę na ujawnianie kolejnych historii, również tych śmiesznych, zaobfitowały spotkaniem, które pokazało nie tylko zawodowe dokonania aktorki, ale również jej stosunek do świata, wewnętrzne pragnienia, potrzebę, jak przyznaje artystka „dopełniania braku” oraz optymizm, z jakim stara się patrzeć w przyszłość. Po zakończonym spotkaniu zaproszeni goście bardzo chętnie rozmawiali z publicznością i podpisywali książki. Wieczór autorski z Mają Komorowską i Tadeuszem Sobolewskim trwał ponad dwie godziny.

źródło i foto : MDK Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x