Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
meblolux

Wypadek w Liberadzu. Trzy kobiety ranne – AKTUALIZACJA


Dziś około godziny 13:30 na skrzyżowaniu dróg powiatowych Mława – Szreńsk i Radzanów w miejscowości Liberadz (gm. Szreńsk) osobowe seicento uderzyło w samochód dostawczy marki mercedes. Samochód osobowy w wyniku zderzenia został zupełnie zniszczony, a trzy kobiety jadące tym autem trafiły do szpitala. Jedną z poszkodowanych zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Słoneczne ogrody Mława

– Zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Liberadz wpłynęło o godz. 13:36. Do działań ratowniczych wyjechały dwa zastępy JRG Mława oraz zastęp OSP Szreńsk. Na miejscu zdarzenia dwie osoby poszkodowane z samochodu osobowego znajdowały się poza pojazdem. Jedna pozostawała zakleszczona w aucie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu zakleszczonej osoby i przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego obecnemu na miejscu zdarzenia. Policja ustala okoliczności zdarzenia – podaje oficer dyżurny PSP w Mławie.

– Jedną z poszkodowanych, 18 – letnią kobietę ze złamaniami kończyn górnych i dolnych   śmigłowiec przetransportował z lądowiska w Strzegowie do jednego z warszawskich szpitali – podaje Justyna Sochacka rzecznik prasowy LPR.

Aktualizacja 12.04.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierująca samochodem marki Fiat Seicento, 18- letnia mieszkanka pow. mławskiego, jadąc drogą od strony Radzanowa w kierunku Mławy wjechała na skrzyżowanie a następnie na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z prawidłowo jadącym w kierunku Szreńska samochodem dostawczym marki Mercedes Sprinter. Mercedesem kierował 62 – letni mieszkaniec pow. mławskiego. W wyniku wypadku, kierująca fiatem młoda kobieta doznała licznych złamań kończyn i śmigłowcem pogotowia ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Warszawie. Jadące z nią dwie pasażerki – rówieśniczki kierującej,  z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala w Mławie. Aby udzielić pomocy kobietom, straż pożarna musiała  wyciąć dach pojazdu. Kierującemu samochodem dostawczym mężczyźnie nic się nie stało. Był trzeźwy,  od kierującej fiatem kobiety pobrano krew do badań. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie – podaje asp. Anna Pawłowska oficer prasowy KPP Mława.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

13
KOMENTARZE

1500
agnieszka

Ja też słyszalam że z Miączyna

barbara

Te dziewczyny to miejscowe?

Hgc

Z okolic mławy

maro

z Miączyna

:-(

Dokladnie kto to?

Sbhs

Nie było tam zadnej osoby z miaczyna

Remigiusz Planeta

Nie pamiętam czy tam jest takie coś ale wystarczy jakieś lustro tam wstawić, drzewka wyciąć, co zmniejszy prawdopodobieństwo dojścia do kolejnych wypadków. Miejsce faktycznie niebezpieczne trzeba dojeżdżać maksymalnie na tym zakręcie by cokolwiek zobaczyć. Niestety kierujący może podjechać jak najbliżej ale z naprzeciwka może nadjeżdżać osoba rozpędzona jakiś tir i tragedia gotowa.

Kat

Jeżdzę tą trasą codziennie i za każdym razem z obawą czy na tym skrzyżowaniu nic mi się nie stanie bo widoczność przy skręcie na Radzanów jest praktycznie zerowa. Musi dojść do tragedii żeby ktoś się w końcu zainteresował tym niebezpiecznym skrzyżowaniem?

Julka

Czy dziewczęta były z Mławy?

Witold Okumski

Wnioskowałem o zmianę organizacji ruchu w Liberadzu. Stosowny wniosek złożył Komendant Policji w Mławie. Co na to władze POWIATU? Kiedy będzie chodnik w Dozinach? Czy czekamy na kolejną tragedię?!

piotr

Żadna organizacja nie pomoże jak się zjeżdża na przeciwległy pas

Jachu

Dokładnie. Uczą ludzi jak zdać egzamin na prawo jazdy, a nie jak jeździć i zachowywać się na drodze.

Alicja

Fakt jest taki że jestem Pana wielką przeciwniczką aczkolwiek muszę się zgodzić 🙂 wystarczyłoby aby droga do Radzanowa była z pierwszeństwem a droga na Szreńsk podporządkowana i już by było po problemie 😉