Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Tralala zając też odblaski ma


Wiosna – jak się okazuje, to także doskonały czas by promować używanie elementów odblaskowych oraz zasady bezpieczeństwa na drodze. Odblaskowe Patrole ze Szkoły Podstawowej w Bogurzynie, Szkoły Podstawowej Nr 6 w Mławie oraz ZPO Nr 2 w Mławie przesłały kolejne RAPORTY Z AKCJI. Oto ich fragmenty :


ODBLASKOWY PATROL Z SP NR 6 – KLASA V c – grupa I

„Zespół samodzielnie przygotował plakat zachęcający do noszenia odblasków. Na nim znalazło się kilka własnego autorstwa rymowanek. Ów plakat stanowi centralną część gazetki zatytułowanej „Odblaskowy Patrol”. Również pozostałe elementy tej prezentacji zostały samodzielnie zaprojektowane i wykonane przez członków zespołu. Wykonana gazetka oprócz dużych walorów edukacyjnych dodatkowo podniosła estetykę otoczenia. Została zawieszona w widocznym, uczęszczanym przez uczniów miejscu, w którym do tej pory nie było żadnych elementów dekoracyjnych.”

ODBLASKOWY PATROL Z SP NR 6 – KLASA V c – grupa II

„Członkowie zespołu wypracowali plan działań, których celem jest podwyższenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym najmłodszych uczestników. Uczniowie ustalili, że pierwszym etapem tego przedsięwzięcia będą wizyty na lekcjach techniki w klasach IV-V. Podczas nich przedstawią własną prezentację o BRD, z podkreśleniem roli jaką pełnią elementy odblaskowe. Następnie na jej podstawie przeprowadzany jest quiz oraz uczniowie w grupach rozwiązują krzyżówkę. Najlepsi w nagrodę otrzymują odblaski oraz słodkie upominki. Tego typu zajęcia odbyły się już w klasie Vc (27.03.2017) oraz w klasach Va, Vb, IVa i IVb (3.04.2017). Uczniowie IVc będą mieli okazję w nich uczestniczyć w dniu 6.04.2017. Członkowie patrolu równolegle przygotowują kolejną akcję, przedstawienie na temat odblasków dla uczniów klas I-III.”

SZKOŁĄ PODSTAWOWA W BOGURZYNIE – KLASA III

„Wspólnie zastanawialiśmy się, co zrobić aby podnieść poziom wiedzy uczniów naszej szkoły na temat bezpieczeństwa pieszych oraz zachęcić ich do noszenia odblasków. Po burzliwej naradzie nasz Odblaskowy Patrol postanowił wykonać gazetkę informacyjną na temat bezpieczeństwa na drodze oraz promującą noszenie odblasków. Przygotowaliśmy materiały, a następnie w poniedziałek 27 marca 2017r.wyeksponowaliśmy nasze dzieło na korytarzu szkolnym, tak, by każdy mógł sobie przybliżyć temat. I wiecie co? Udało się! Na każdej przerwie mamy tłum uczniów, którzy czytają i podziwiają naszą pracę. Teraz zabieramy się do kolejnego zadania.”

ZPO NR 2 W MŁAWIE – KLASA III a i d

„Odblaskowy wielkanocny patrol. Odblaskowy patrol, złożony z dzieci z klas III a i III d pod kierunkiem p. Kowalewskiej i p. Golian, wykonał wielkanocny odblaskowy koszyczek. Znalazły się w nim piękne pisanki, bazie, bukszpan, zajączek, a wszystko to ozdobione było odblaskami. Akcja ta miała na celu propagowanie bezpiecznego spędzania czasu podczas świąt i wiosennych wielkanocnych zabaw. Pamiętajmy, że również w czasie wolnym od zajęć należy zachowywać się spokojnie i z rozwagą, aby bezpiecznie wrócić do szkoły. Dzieci ułożyły również świąteczną, odblaskową przyśpiewkę:

My jesteśmy pisaneczki,

odblaskowe mamy sukieneczki.

Tralala tralala zając też odblaski ma! 

źródło i fot. KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x