Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
meblolux

Strzegowo i Korona przegrały po walce. Wieczfnianka wysoko


Słoneczne ogrody Mława

Nie mamy dobrych wiadomości dla kibiców naszych zespołów występujących na poziomie ligi okręgowej. Wszystkie zanotowały porażki, co jeszcze bardziej pogmatwało ich sytuację w ligowej tabeli. Do bezpiecznej strefy tracą już sporo punktów.

Szydłowianie pojawili się w Bieżuniu. Rywalizację z tamtejszą Wkrą zaczęli od mocnego uderzenia. Za sprawą Marcina Rosochy objęli już w 9. minucie prowadzenie. Gospodarze wyrównali, ale początek drugiej odsłony przyniósł powtórkę z „rozrywki”. Celny strzał z rzutu karnego Piotra Karpińskiego pozwolił ponownie przejąć inicjatywę.

Niestety ostatnie słowo należało do gospodarzy. Szybko odrobili stratę, a w końcówce przeważyli szalę na swoją stronę. Szesnastoletni bramkarz Jakub Bartkowski nie był w stanie zatrzymać strzału o wiele starszego Michała Gołębiewskiego.

Beniaminek ze Strzegowa przespał wyraźnie początek rywalizacji z innym pierwszoroczniakiem. Po 53. minutach przegrywali z Orzycem Chorzele aż 3:0. Zryw w końcówce nie zdał się już na zbyt wiele graczom prowadzonym przez Pawła Taranowskiego. Za sprawą trafień Macieja Wareckiego i Kamila Kruszewskiego zmniejszyli jedynie rozmiary porażki.

Na wiosnę Wieczfnianka jeszcze nie zdobyła żadnego punktu. Nic w tej kwestii nie zmienił domowy pojedynek z KS CK Troszyn. Podopieczni Rafała Markiewicza polegli 2:5 – bramki padły po samobójczym trafieniu jednego z rywali oraz celnym strzale w 86. minucie Marcina Dziubińskiego.

Następna kolejka zostanie rozegrana tuż przed świętami Wielkiej Nocy. W piątek 14 kwietnia GKS Strzegowo podejmie na swoim terenie Wkrę Bieżuń (godz. 16), a dzień później dojdzie do derbów powiatu mławskiego. O godz. 11 w Szydłowie rozpocznie się pojedynek Korony z Wieczfnianką.

Wkra Bieżuń – Korona Szydłowo 3:2 (1:1)

Korona:  J. Bartkowski – Kłos, Karpiński, Walasiński, Różycki (46. Kacprzak), M. Kowalski, Tuporowskyj, Głowacki, K. Bartkowski (46. Kieczmer), Podlewski, Rosocha

Wieczfnianka Wieczfnia – KS Troszyn 2:5 (1:1)

Wieczfnianka: Sodoma – Sarnowski, Palewski, Półkoszek, D. Kołakowski, Rutkowski(33. Dąbkowski), Dziubiński, Kaczerski, Kędzierski (69. Markiewicz), Szmyt (83. Dudziński), Melchinkiewicz.

Orzyc Chorzele – GKS Strzegowo 3:2 (2:0)

GKS: Bartosiewicz – Cieśliński (46. Lubiński), Jakubowski, Racki, Miszczyński (85. Pauba), M. Kruszewski (40. Kobielski), Gawryszewski, Lubański, Warecki, K. Kruszewski, Wierzbicki

Pozostałe wyniki XIX kolejki: Makowianka – Sona 4:1, Sochocin – Nadnarwianka 0:1, Żuromin – Żbik 2:0, Boruta – Ostrołęka 1:1, Tęcza – Iskra 5:4

RS

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500