Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwie gimnazjalistki z „Dwójki” – finalistkami wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego


Oliwia Olbryś i Wiktoria Telus z klasy II Gimnazjum nr 2 w Mławie dotarły do ostatniego etapu konkursu przedmiotowego Mazowieckiego Kuratorium Oświaty z wiedzy o papieżu Janie Pawle II – „Trzy matki Jana Pawła II – Emilia Wojtyła, Ojczyzna i Matka Boża” i uzyskały tytuł finalistek.


To bardzo duże osiągnięcie. Reprezentantki mławskiego gimnazjum są jednocześnie jedynymi uczennicami z Mławy , które zaszły tak daleko i znalazły się wśród 80 najlepszych gimnazjalistów w województwie mazowieckim.

Sukces Oliwii i Wiktorii to przede wszystkim owoc ich ciężkiej pracy. Dziewczęta przez wiele miesięcy zgłębiały tajniki wiedzy o Janie Pawle II. Wczytywały się w najdrobniejsze szczegóły jego encyklik, listów, poezji czy życiorysu, obowiązującego na kolejnych etapach zmagań prymusów, a trzeba zaznaczyć, że zakres wymagań stawianych przed uczestnikami konkursu znacznie wykraczał poza program merytoryczny w gimnazjum.

Przygotowania do konkursu to także forma rozwoju. Oliwia i Wiktoria są super bohaterkami, bo podjęły trud nauki. Wiedza i umiejętności, jakie zdobyły, to wartość, która na pewno nieraz będzie procentować na przyszłość. Gratulujemy.

Jednocześnie uczennice zostaną poinformowane imiennie o gali, gdzie zostaną wręczone  nagrody oraz zaświadczenia Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

źródło i fot.: Gimnazjum nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x