Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sześć laurów w Rypinie. Podwójna zdobycz Amelii


Dziewiętnaścioro zawodników Płetwala wzięło udział w ogólnopolskich zawodach o puchar burmistrza Rypina. Najlepiej występ w imprezie o nazwie „W poszukiwaniu talentów” będzie wspominać Amelia Butryn.


Urodzona w 2008 roku pływaczka wróciła do domu z dwoma medalami. Na 25 metrów stylem grzbietowym finiszowała na drugiej pozycji – po zaciętej walce musiała uznać wyższość rówieśniczki z Warszawy Blanki Pierzynowskiej. Powetowała to sobie na 25 metrów stylem klasycznym. Prowadziła od początku, w efekcie z dużą przewagą dotknęła brzegu basenu jako pierwsza. Na drugiej pozycji  finiszowała kolejna mławianka Kaja Kamińska.

 Na podium w naszej ekipie stanęło jeszcze troje zawodników. Jan Śledziński cieszył się ze srebra na 50 metrów stylem dowolnym, natomiast na szyi Zuzanny Deręgowskiej i Jakuba Hincmanowskiego zawisły brązowe krążki wywalczone w wyścigach na 25 metrów stylem dowolnym.

Na pierwszych kwietniowych zawodach nie zabrakło także rekordów życiowych. Oprócz medalistów nowe „życiówki” pobili m.in. Marcel Bużycki, Mieszko Sadza, Patryk Kaliszewski, Konrad Hincmanowski  oraz Magdalena Wiącek.

RS

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x