Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Okrągły jubileusz nadania SP. w Lipowcu Kościelnym imienia bł. bp. Leona Wetmańskiego


KSP Mława nabór

Dnia 31 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Lipowcu Kościelnym odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji 10. rocznicy nadania Szkole Podstawowej w Lipowcu Kościelnym imienia bł. bp. Leona Wetmańskiego.

Z tej okazji uczniowie szkoły złożyli kwiaty i zapalili pamiątkowe znicze przy tablicy upamiętniającej patrona.

O godzinie 9.00 odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. Marka Grabowika – prefekta tutejszej parafii i księdza Mariana Ofiarę – proboszcza parafii w kościele p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej i Błogosławionych Męczenników Arcybiskupa Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego w Działdowie oraz księdza Mariana Barzowskiego – byłego proboszcza parafii w Białutach.

Po uroczystej mszy świętej zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej szkoły na uroczystym apelu poświęconym osobie bł. bp. Leona Wetmańskiego. Zebranych gości przywitał pan Jerzy Nowakowski – dyrektor szkoły. Uczniowie w programie słowno-muzycznym przygotowanym pod kierownictwem pani Joanny Kaczerskiej przybliżyli sylwetkę patrona szkoły oraz przypomnieli wydarzenia mające miejsce dokładnie 10 lat temu.

Na zakończenie uroczystości ogłoszono wyniki Gminnego Konkursu plastyczno-informatycznego poświęconego osobie bł. bp. Leona Wetmańskiego.

źródło i fot.: SP​ Lipowiec Kościelny

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz