Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Okrągły jubileusz nadania SP. w Lipowcu Kościelnym imienia bł. bp. Leona WetmańskiegoDnia 31 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej w Lipowcu Kościelnym odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji 10. rocznicy nadania Szkole Podstawowej w Lipowcu Kościelnym imienia bł. bp. Leona Wetmańskiego.

Z tej okazji uczniowie szkoły złożyli kwiaty i zapalili pamiątkowe znicze przy tablicy upamiętniającej patrona.

O godzinie 9.00 odbyła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. Marka Grabowika – prefekta tutejszej parafii i księdza Mariana Ofiarę – proboszcza parafii w kościele p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej i Błogosławionych Męczenników Arcybiskupa Juliana Nowowiejskiego i Biskupa Leona Wetmańskiego w Działdowie oraz księdza Mariana Barzowskiego – byłego proboszcza parafii w Białutach.

Po uroczystej mszy świętej zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej szkoły na uroczystym apelu poświęconym osobie bł. bp. Leona Wetmańskiego. Zebranych gości przywitał pan Jerzy Nowakowski – dyrektor szkoły. Uczniowie w programie słowno-muzycznym przygotowanym pod kierownictwem pani Joanny Kaczerskiej przybliżyli sylwetkę patrona szkoły oraz przypomnieli wydarzenia mające miejsce dokładnie 10 lat temu.

Na zakończenie uroczystości ogłoszono wyniki Gminnego Konkursu plastyczno-informatycznego poświęconego osobie bł. bp. Leona Wetmańskiego.

źródło i fot.: SP​ Lipowiec Kościelny

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x