Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Nocne włamania na Różanej i Dobrskiej


W ciągu jednej nocy z 9 na 10 kwietnia, na terenie osiedli domów jednorodzinnych w Mławie doszło do dwóch włamań. Złodzieje weszli  podczas snu domowników.


Sprawcy włamali się do domów jednorodzinnych przy ul. Różanej oraz pobliskiej ul. A. Dobrskiej. W obu przypadkach sposób ich działania był podobny. Na ul. Różanej sprawcy weszli przez drzwi tarasowe.  Ukradli pieniądze, które znaleźli w dwóch  damskich torebkach. W tym czasie domownicy spali.

Na ul. A. Dobrskiej sprawcy włamali się przez okienko piwniczne. Z piwnicy przedostali się do wnętrza domu. Ukradli pieniądze, które znaleźli m.in. w  torebce damskiej, zabrali także kluczyki od samochodu marki Mercedes. Następnie wyprowadzili samochód z garażu i odjechali. Domownicy spali.

Policja została zaalarmowana rano. Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu obu włamań. Trwają czynności.

Sprawcy tego rodzaju włamań, zanim dokonają kradzieży, wykonują dokładne rozpoznanie terenu – a zatem zbierają informacje o  obyczajach domowników,  zabezpieczeniach domu, oceniają  zasobność właścicieli.  Warto zwrócić uwagę na obce osoby i pojazdy na naszej ulicy. Zapytać kogo lub czego te osoby szukają, spisać markę i numer rejestracyjny pojazdu, którym się poruszają,  a następnie przekazać informacje swojemu  dzielnicowemu. Kontakt z dzielnicowym ułatwia aplikacja Moja Komenda, którą można zainstalować na swoim smart fonie. Warto reagować.

źródło: asp. Anna Pawłowska KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
zyta
zyta
4 lata temu

kraty w oknach wykręcone klamki, dobry patent powinien zadziałać.Bierzmy przykład a będziemy bezpieczni.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x